Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 144 problem ze sprzęgłem

safin 18 Cze 2012 18:25 1796 4
  • #1 18 Cze 2012 18:25
    safin
    Poziom 14  

Witam, ostatnio pojawił mi się bardzo dziwny problem ze sprzęgłem, sprzęgło nagle znikło, samochód zaczynał jechać i nagle rozłączało sprzęgło, po chwili złapało, tarcza napewno się nie ślizgała bo czułbym zapach palonego sprzęgła, po odkręceniu odpowietrznika przy skrzyni problem ustał. Druga sprawa że jest straszny problem z ruszeniem nią z ładunkiem pod góre, strasznie szarpie, nie idzie nią ruszyć, nie ma takiego punktu na sprzęgłe 'na pół sprzęgła', może ktoś podpowie gdzie leży przyczyna...

1 4
  • #2 19 Cze 2012 17:48
    kwantor
    Poziom 38  

Mogły spuchnąc zaworki gumowe w pompce sprzęgła (pod nogą) i płyn nie wraca, tym samym sprzęgło może ślizgać.
    Jeżeli tak się stało parę razy, to pewno masz przegrzany, krzywy docisk, popękane spreżyny w tarczy- wszystko, to rzutuje na te szarpania, brak płynności.
    Najbardziej obstawiam krzywą płaszczyzne zamachu i docisku- sprzęgło "bierze" przykładowo tylko w 1/3 swojej płaszczyzny.

0
  • #3 19 Cze 2012 22:13
    multihunter
    Poziom 25  

Sprawdź stan tarczy sprzęgłowej przez okienko

0
  • #4 19 Cze 2012 22:51
    safin
    Poziom 14  

Ale nigdy sprzęgło 'palone' nie było, wiem jaki zapach jest przy palonym sprzęgle, nigdy takiej sytuacji nie mialem

0
  • #5 19 Cze 2012 23:11
    multihunter
    Poziom 25  

zapach palonego sprzęgła jest intensywny jak tarcza jest oki, jeśli jest na wylocie to ten zapach jest mniej intensywny w dodatku z zniekształconym zamachem. Możliwe że coś nie tak z wysprzęglikiem ale skoro śmigasz tą skakanką to wiesz jak było wcześniej. Możesz także spróbować przełamać sprzęgło na hamulcu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo