Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

De Dietrich 2.24FF GN kod braku zapłonu

18 Cze 2012 20:03 10156 20
 • Poziom 8  
  Witam,
  W moim mieszkaniu jest "szczęśliwym" posiadaczem kotła De Dietrich 2.24FF GN. Od kiedy wprowadziłem się do mieszkania nigdy nie miałem z nim problemu, aż do dzisiaj. Moja pralka która jest podłączona do tego samego gniazdka co i kocioł miała zwarcie podczas prania i to zwarcie czyt. przypuszczam, musiał jakoś wpłynąć na działanie tego właśnie kotła (zapłonu). Po włączeniu na panelu sterowaniu kotła pokazuje się kod usterki AL , a później CA i świeci się czerwona dioda nad przyciskiem odblokowującym działanie kotła. W instrukcji jest napisane , że jest to usterka braku zapłonu. Czy jest to usterka, którą laik taki jak ja może jakoś naprawić samemu czy może lepiej nie ryzykować i wezwać serwis.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  A czy jest iskra? Może jest płomień choć na chwilę? Jeśli nie słyszysz/widzisz to może napiszesz czy wentylator załącza się?
 • Poziom 8  
  Słyszę iskrę gdy włączam przycisk odblokowujący i przy włączony przycisku podtrzymywania temperatury ciepłej wody ale nie wiem co masz na myśli pisząc czy wentylator się załącza. Słyszę też jak pracuje ten cały "obieg/obwód" wody. Ogólnie wszystko tak jak by działa tylko płomienia nie ma... .
 • Poziom 15  
  Jeśli do tego samego gniazdka podłączona jest pralka (rozumiem, że gniazdko podwójne),
  to czy czasem po tej awarii pralki nie przełożyłeś wtyczki kotła do drugiego gniazda? To może powodować ''awarię'' kotła. Jeśli tak, to przełóż kabel ponownie.
 • Poziom 8  
  Nie rozumiem kolegi co to ma wspólnego z kotłem? i jego awarią? Czy możesz mi wytłumaczyć? Jaki gniazdko ma na to wpływ?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Ważna jest polaryzacja (niezamienne L i N).
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Podwójne gniazda sieciowe mają najczęściej bolce do środka i przekładając wtyczkę z górnego do dolnego obracasz ją. Wtedy następuje zamiana fazy i zera we wtyczce - to powoduje wejście kotła gazowego w 'awarię' - brak jest poprawnej kontroli jonizacji i kocioł mimo że odpala, to nie widzi płomienia. Jeśli przełożyłeś wtyczkę, to ją przełóż ponownie i spróbuj zresetować.
 • Poziom 8  
  Niewiarygodne, ale poskutkowało. Dzięki wielkie za pomoc wawrzeczko_t i eLolek.
  Przy okazji mam jeszcze jedno pytania w sprawie tego kociołka. Czy normalne jest to, że ciśnienie w kotle w stanie uśpionym wynosi 0.5 bara (świeci się czerwona lampka) a po uruchomieniu sie kotła podwyższa się do 1 bara (zielona), czy to ma jakiś wpływ na działanie kotła?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Na zimnym kotle ustaw 1.2 bar. Jeśłi przy nagrzaniu wzrośnie do 2 lub więcej - naczynie przeponowe w kotle do sprawdzenia / naprawy.
 • Poziom 8  
  Przepraszam, ale nie znam się i nie wiem jak ma to przestawić. Możesz mi powiedzieć jak ma to zrobić?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Musisz dopuścić wodę do ukłądu grzewczego (kotła). Chyba gdzieś pod kotłem jest jakiś zaworek do uzupełniania zładu c.o.
 • Poziom 8  
  Przesyłam schemat. Możesz mi pokazać, który to będzie zawór?
  De Dietrich 2.24FF GN kod braku zapłonu De Dietrich 2.24FF GN kod braku zapłonu De Dietrich 2.24FF GN kod braku zapłonu De Dietrich 2.24FF GN kod braku zapłonu De Dietrich 2.24FF GN kod braku zapłonu
 • Poziom 15  
  po lewej pod spodem z numerem 38 są dwa okrągłe pokrętła +/-. Otwórz powoli (+) najpierw pierwsze. Jeśli ciśnienie nie zacznie rosnąć, to otwórz powoli drugi. Woda zacznie syczeć a ciśnienie powoli rosnąć. Po napełnieniu do 1,2 - 1,5 bara zamknij oba. Jak napisał kolega, jeśli wtedy po nagrzaniu ciśnienie zacznie mocno rosnąć powyżej 2 bar, to znaczy, że trzeba sprawdzić nacznie wzbiorcze (może mieć za mało powietrza lub być uszkodzone).
 • Poziom 8  
  Ok, sprawdzę za 1h bo wcześniej był włączony kocioł. Jeśli jest powietrza za mało to co wtedy robić?, a jak uszkodzone to ile może taką naprawa kosztować?
 • Poziom 15  
  Zanim zaczniesz dopuszczać wody, to sprawdź naczynie. Jeśli potrafisz zdjąć przednią pokrywę kotła, to z prawej u góry (pod nr 20) masz zaworek powietrzny - taki jak wentyl samochodowy. Najpierw naciśnij krótko na wentyl, czy wychodzi powietrze. Jeśli tryśnie woda, to naczynie do wymiany. Jeśli syknie powietrze, to można dopompować pompką samochodową z manometrem. Gdy będziesz pompować, to ciśnienie wody też będzie rosło. Jeśli ciśnienie wody będzie rosło tak jak powietrza, to pompuj do 2 bar. Jeśli ciśnienie wody przestanie rosnąć wcześniej, to przestań pompować przy 1,5 bara.
 • Poziom 8  
  Zrobiłem tymi pokrętłami na dole i jest 1 bar. Dopompować do naczynia w zbiorczego do 1,5 bara? Czy zostawić 1 bar?

  Dodano po 5 [minuty]:

  Przy odkręcaniu zakrętek pokapała trochę woda, czy to jest normalne?
 • Poziom 15  
  Dopompuj naczynie do 1,5 bara, ale najpierw sprawdz czy jest tam powietrze a nie woda, jak opisałem wyżej. Przy pompowaniu naczynia obserwuj także ciśnienie wody, jeśli rośnie równo z ciśnieniem powietrza, to dopompuj do 2 bar.
 • Poziom 8  
  Rozebrałem to wszystko i nie znalazłem po prawej stronie u góry żadnego naczynia wzbiorczego. Czy coś u mnie w kotle jest nie tak? Gdzie w taki razie może to być?
  Przesyłam zdjęcia kotła

  De Dietrich 2.24FF GN kod braku zapłonu De Dietrich 2.24FF GN kod braku zapłonu De Dietrich 2.24FF GN kod braku zapłonu
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Pozostaje telefon do przejaciela (serwisanta).
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Pozostaw to serwisowi. Gaz w naczyniu uzupełnia się na pustym i odciętym od instalacji kotle. Dokładna instrukcja tej operacji jest zamieszczona na forum.
 • Poziom 15  
  W instrukcji pod nr 20 masz"zawór napełniania naczynia wzbiorczego" . Jeśli nie ma go z boku, to u góry, z tyłu kotła (od ściany) jest naczynie przeponowe a na nim zaworek (wentyl). Popatrz w instrukcji (fragmenty umieściłeś na początku, gdy pytałeś o zawór napełniania wodą 38). Koledzy mają rację - prawidłowo powinno się to robić przy opróżnionym kotle, ale najpierw sprawdź, czy nie leci z niego woda.