Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolorowe pasy na ekranie kamery HDC-HS700 Panasonic

18 Cze 2012 20:05 2270 7
  • Poziom 14  
    Witam,

Kamera Panasonic hdc-hs700, została lekko zalana (chlapnięta) słoną wodą. Od tamtej pory zaczęły się dziwne rzeczy, delikatne czerwone paseczki w nagranym materiale wideo. Później oddałem do serwisu (osoby prywatnej, która niby się zna), po czym stwierdziła ona że kamery nie da się naprawić.
    Następnie zaczęły się pojawiać takie paski jak na zdjęciu poniżej.

Zdjęcie przedstawiające to uszkodzenie:
    Kolorowe pasy na ekranie kamery HDC-HS700 Panasonic
  • Moderator
    Prawdopodobnie woda zaczęła robić spustoszenie w elektronice. Do sprawdzenia wymiany przetwornik, mycie w alkoholu izopropylowym elektroniki.
  • Poziom 14  
    Nie mam izopropenu - gdzie taki można zakupić?
    Do wymiany przetwornik - czy ktoś może podać mi jaki to model i gdzie go znajdę ?
  • Serwisant
    Według mnie to wygląda na uszkodzenie matrycy (ekranu wyświetlacza). Nie wiadomo co jeszcze. Pomyśl o dobrym serwisie lepiej.
  • Poziom 25  
    Kolego siwyluk, do tego celu użyj alkoholu izopropylowego (propan-2-olu).

Świetna kamera, szkoda, że uległa uszkodzeniu, ale wracając do tematu - tego pseudo serwisanta to o kant sosny pchnąć. Od tego był, aby nie dopuścić do dalszej korozji płyty głównej.

Jeżeli nie nagrywa obrazu to naprawa będzie w zasadzie nieprzyzwoicie droga (matryca CMOS lub jej moduł to nie małe pieniądze, chyba że mówimy o używanej), w tej chwili jest zbyt wiele możliwości uszkodzenia i raczej sam tego nie naprawisz.
  • Poziom 14  
    Czy ktoś podejmie się naprawy tej kamery? Oczywiście w rozsądnych pieniądzach.
  • Poziom 12  
    Wysoki model warto próbować. Matryce są takie same we wszystkich 700 oraz 750 gorzej z elektroniką HS jest dość mało i nie da się łatwo wyszukać nowa może kosztować minimum 300 dolarów . Jednak najpierw trzeba sie upewnić co jest niesprawne. Jedyna metoda to podmieniać moduły . Mogę temat spróbować ogarnąć . Samo sprawdzenie za free ;-) czyli całe ryzyko to koszt wysłki .
  • Poziom 14  
    Jestem w stanie zgodzić się na taką opcję, podaj adres na pw.