Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace IV z 2004 r usterka turbiny silnika

T. Korzeniowski 18 Cze 2012 20:13 2605 1
  • #1 18 Cze 2012 20:13
    T. Korzeniowski
    Poziom 7  

Wracając z urlopu padła turbina w moim samochodzie.
    Auto oddałem do mechanika, turbinę zregenerowano, wymieniono olej, filtry i przewody. Przez dwa tygodnie wszystko funkcjonowało normalnie.
    Auto ładnie przyspieszało, turbina ładnie świszczała.
    Po dwóch tygodniach nagle spadek mocy, diagram EKG na wyświetlaczu i komunikat awaria układu wtryskowego. Wyłączyłem silnik i powtórnie go uruchomiłem, wszystko wróciło do normy. Diagram zniknął i komunikat też. Sytuacja powtórzyła się kilka razy.
    Pojechałem z reklamacją. Badanie na komputerze nic nie wykazało, nie zapisał się żaden błąd. I znowu przez dwa tygodnie wszystko funkcjonowała normalnie. Aż do dzisiaj, znowu spadek mocy komunikat i diagram na wyświetlaczu.
    Znowu zgasiłem silnik i ponownie go uruchomiłem i znowu wszystko wróciło do normy.
    Nie wiem co w tym wypadku robić bo za tydzień wybieram się na urlop.

• #2 18 Cze 2012 20:44
    zeimp
    Moderator Samochody

Skoro to się dzieje tak często, to nie widzę problemu w zdiagnozowaniu usterki. Na forum nie rozwiążesz kłopotu, bez jakichkolwiek wstępnych diagnoz/testów. Rozglądnij się za porządnym warsztatem/serwisem/mechanikiem i opowiedz mu swoje spostrzeżenia - resztę powinien sam odnaleźć! To jedyne wyjście dla Ciebie - odstaw samochód w kompetentne miejsce ;).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME