Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać tuner dvb-t i antenę do odbioru NTC

maciekluba 18 Cze 2012 20:39 2539 6
  • #1 18 Cze 2012 20:39
    maciekluba
    Poziom 8  

Witam koleżanki i kolegów serdecznie

Mam taką prośbę czy moglibyście mi pomóc w wyborze tunera dvb mam trzy takie swoje typy ferguson ariva t 65 lub ferguson ariva 210 combo lub moze wiwa hd 90. Pragnę podkreślić że sa to tylko typy laika :D typy oparte są wyłącznie na informacjach ze stron www. Bardzo was proszę o pomoc w tej sprawie. Tuner bedzie używany w telewizji naziemnej. Mam telewizor Trilux model TAP2834TN. Mam również zwykła antenę wewnętrzną za 37 zł :D ze wzmacniaczem. Czy będę potrzebował może jakiejś innej (mieszkam w Warszawie na Bemowie) - chciałbym by była to antena wewnętrzna bo nie mogę robić dziur na balkonie :D.
    Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie i ewentualnie jeżeli macie może jakieś inne propozycje dotyczące tunerów.
    Z góry dziękuję

Lubasiński Maciej

P.S. czy za pomocą w/w tunerów mógłbym podłączć komputer do telewizora to tylko z ciekawości pytam

0 6
  • #2 18 Cze 2012 20:57
    paweł chmielinski
    Poziom 13  

Witam! Jeżeli chodzi o dekoder, to na pewno ARIVA T65. Antena pokojowa może być za słaba, nie uzyskasz odpowiedniej jakości sygnału. Sprawę na pewno załatwi antena zewnętrzna ze wzmacniaczem SWA-1.

0
  • #3 18 Cze 2012 21:00
    KuReK93
    Poziom 17  

Witam posiadam od pewnego czasu dekoder wiwa hd 90 kupiony na promocji za 100zł, na razie nie ma z nim żadnych problemów, posiada gwarancję także nie ma się o co martwić (przynajmniej na razie ) ma złącze hdmi a także wejście USB, odtwarza sporo popularnych formatów, ogólnie tani sprzęt i jakoś się sprawdza, jedynie co mnie denerwuje to brak możliwości sortowania programów, poza tym ok. Jeżeli chodzi o antenę pokojowa powninna dać radę, w Warszawie jest ogólnie dobry sygnał. Zresztą nie musisz od razu kupować anteny i dekoder, kup dekoder i zobacz czy jakość jest zadowalająca (szczególnie przy słabej pogodzie)

0
  • #4 18 Cze 2012 21:22
    maciekluba
    Poziom 8  

Dzięki bardzo serdecznie za informacje :) jestem zobowiązany a jeśli chodzi o tą antenę ze wzmacniaczem swa 1 to można ją kupić w zwykłym sklepie nie wiem saturn czy electroworld ???

0
  • #5 18 Cze 2012 22:06
    paweł chmielinski
    Poziom 13  

SWA-1 jest to wzmacniacz o najsłabszym wzmocnieniu. Na mocniejszych może się wzbudzać. Dostępny w każdym sklepie z antenami.

0
  • #6 18 Cze 2012 22:08
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Również polecam WIWA HD90, mam i sprawdza się bardzo dobrze.

W Warszawie to może uda Ci się odebrać na antenie pokojowej, oprócz Raszyna jest doświetlone centrum z PKiN więc sygnał powinien być mocny.
    Niestety jak będzie u Ciebie tego nikt Ci w ciemno nie powie, podłączysz to dopiero się przekonasz czy będzie odbierało.

KuReK93 co znaczy że brak sortowania programów? Ja mam posortowane kanały po swojemu i wszystko jest ok.
    W menu masz opcję sortowania, należy jednak przed tym wyłączyć LCN.
    W przypadku gdyby tuner nie chciał zapamiętywać sortowania, przywrócić ustawienia fabryczne i ręcznie przeskanować tylko te kanały na których są MUXy, a potem posortować.

Zarówno Ferguson jak i Wiwa są na tym samym chipsecie i mają te same parametry. Soft ma jedynie inne kolorki.

0
  • #7 19 Cze 2012 06:52
    KuReK93
    Poziom 17  

@GUTEK@ A to być może gdzieś przegapiłem tą opcję albo mam jakąś inną wersję oprogramowania, jednak jak go kupiłem wydawało mi się że nie mogę przypisać np. TVP1 do programu 1 TVP2 do drugiego itd. Później sprawdzę może faktycznie gapa ze mnie ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów