Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna II 1.9 dci nie odpala po kolizji

18 Cze 2012 22:16 5118 11
  • Poziom 9  
    Witam. koledzy pomóżcie. problem z laguną II 1.9 dci 2005r. auto po kolizji nie odpala.powiem może co zrobiłem. Air bagi kierowcy i pasażera wymienione , sensor air bag także o identycznym numerze jak był. bezpieczniki sprawdzone paliwo na wtryskach także się pojawia. Kreci normalnie ale nawet się nie odezwie a tu uwaga jesli domowym sposobem wtryska się np. plak w dolot powietrza to zagada także rozrzad wporzadku. moje pytanko może ktoś się spotkał z tym. Czy trzeba wykasowac błąd check air bag?? czy on coś odlącza?? z góry dziękuje za odpowiedz. pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    kolego masz u siebie w aucie cos takiego jak wstrząsówka odpowiadająca za odcięcie za-płonu podczas wypadku najprawdopodobniej będzie sie znajdowała gdzieś przy ścianie grodziowej <czerwony guzik który trzeba spowrotem wcisnąć
  • Poziom 13  
    Witam kolego! Moim zdaniem sprawdz zasilanie na wtryskiwaczach. To jest diesel i jeżeli ma dobre sprężanie, to zawsze na plaku "zagada". Jeżeli paliwo dochodzi do wszystkich wtryskiwaczy, to zapowietrzenie można wyeliminować. Do każdego wtryskiwacza podawane jest sterowanie 12v, czyli że na cienkim przewodzie dochodzącym do wtrysku musi pojawiać się 12v. Napięcie to brane jest ze sterownika. nie znaczy to, że sterownik jest uszkodzony. Moze być uszkodzony czujnik położenia wału korbowego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Wyłącznik inercyjny odcina zasilanie na pompę paliwa, a kolega wyraźnie napisał, ze paliwo na wtryskach się pojawia.
  • Poziom 39  
    paweł chmielinski napisał:
    Do każdego wtryskiwacza podawane jest sterowanie 12v,
    Jesteś tego pewien.
  • Poziom 9  
    no tak też zgadzam się z tym ze nie ma włącznika bezwładnościowego. dzięki za zainteresowanie grzebie dziś dalej jak by coś komuś jeszcze przyszło do glowy to mile widziane podpowiedzi z góry dzięki!
  • Poziom 35  
    Zapisana Crash data? Błedy we wszystkich systemach? Wartosci?
  • Poziom 9  
    kolego "fuelinyourblood" co pamięta crasch date?? komputer gł silnika czy sensor air bag? co do błędów wszystkich systemów to pokazuje tylko check air bag i czasami raz na 5 prób rozruchu błąd abs. już sam nie wiem co robić nie uśmiecha się sciągać mechanika do domu. .
  • Poziom 39  
    pawelslowik87 napisał:
    już sam nie wiem co robić nie uśmiecha się sciągać mechanika do domu. .
    Wymowne.