Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontur w Trawiacie ws301s

Dzięcioł 14 Jan 2005 21:04 1785 14
 • #1
  Dzięcioł
  Level 10  
  Witam!!!
  Zakupilem na allegro wzmacniacz Unitra Trawiata ws301s jest w doskonałym stanie, nic w srodku nie zostalo naprawiane natomiast ciekawia mnie przyciski znajdujace sie na przednim panelu,jest to kontut i filtr, podczas sluchania muzyki przełaczajac je nie slychac zadnych zmian w głosie, czy tak ma byc????
  Prosze o pomoc!!!
 • #2
  janek11389
  Level 42  
  Witam! Powinno działać, jedne podbijają niskie częstotliwości, a jedne obcinają, jako że jest to sprzęt wiekowy, a przyciski te są rzadko używane, to zacznij od popsikania tych izostatów jakimś środkiem do tych celów.
  Pozdrawiam
 • #3
  Dzięcioł
  Level 10  
  jutro tak zrobie, ale jesli to nie wypali czy problem moze tkwic w elektronice jesli tak to co moge sprawdzić????
 • #4
  janek11389
  Level 42  
  Witam! Zrób na początek tak jak pisze, a jak nie pomoże, to otworzymy schemat i będziemy walczyć. Weź omomierz i sprawdź czy po wciśnięciu i po wyciśnięciu, te izostaty zwierają.
  Pozdrawiam
 • #5
  Dzięcioł
  Level 10  
  Dziś ja rozebrałem zobaczyłem ze kable jeden czerwony a drugi biały dochodzące do izostatu konur były urwane sa one ekranowane, pomyslałem ze złacze ja na "krótko" ale po złaczeniu i tak nie bylo żadnej róznicy zmierzylem je rowniez aby wykluczyc ich przerwe ale sa dobre, obydwa dochodza do potencjometru głosnosci, co robić dalej?????
 • #6
  janek11389
  Level 42  
  Witam! One idą do izostatu do środkowych pinów, tam są trzy piny z lewej i trzy piny z prawej strony i to idzie do środka, z jednej strony jest kanał prawy, a z drugiej lewy i te przewody musisz tam przylutować, widocznie po latach kwas przeżarł i uleciały.
  Pozdrawiam
 • #7
  Dzięcioł
  Level 10  
  witam!!!
  faktycznie kable byly pokryte jakby tlenkiem miedzi, czyli ekran z przewodów mam nigdzie nie przylutowywac????
 • #8
  janek11389
  Level 42  
  Witam Ekran powinien iść do masy, ale być może od strony potencjometru, jest przylutowany do masy, to tylko gorące żyły pod lutuj to tego izostatu.
 • #9
  Dzięcioł
  Level 10  
  Wszystko dziła jak powinno :) powiedz mi czy jest jakas mozliwość tuningu basu zeby był mocniejszy??? jeśli tak to napisz co trzeba byłoby wymienić.
 • #10
  janek11389
  Level 42  
  Witam! Niema sprawy kolego, dal Ciebie wszystko! Musisz zmniejszyć wartość opornika R308 dla jednego kanału i R307 dla drugiego kanału, najlepiej wstaw tam potencjometr montażowy i sobie dobierzesz według własnego uznania.
  Pozdrawiam
 • #11
  Dzięcioł
  Level 10  
  Dzieki super koleś z ciebie :) a powiedz mi czy jest mozliwość zwiekszenia basu aż 2x wiecej od fabrycznego i czy wtedy wartość opornika dziele rowniez przez połowe, czy za duze zmniejszenie oprnika nie spowoduje spalenia czegos????
 • Helpful post
  #12
  janek11389
  Level 42  
  Witam! Na pewno nic nie spalisz, tam nie ma żadnych składowych stałych, jak zmniejszysz całkowicie, to będzie tego basu więcej jak dwu krotnie, ale się tak za bardzo nie ciesz, bo zwiększając bas, zmniejszą się soprany, coś za coś, to nie jest tak, jak sobie myślisz, ale to trzeba samemu sprawdzić, tak w nawiasie Ci powiem, jak byś chciał mieć tak super, to musiałbyś zbudować trzy wzmacniacze z trzema filtrami na wejściu dla każdego i trzy kolumny, trochę drogo wychodzi, ale za to, jaka jakość!
  Pozdrawiam
 • #13
  Dzięcioł
  Level 10  
  W przyszlosci mam zamiar kupic/zrobic cos znacznie lepszego kiedy zaczynalem pisac na elektrodzie mialem wzmacniacz grundig v1000 w porównaniu go z trawiata jego bas jest wlasnie mocniejszy od sopranu natomiast w unitrze to sopran jest mocniejszy od basu.W poniedzialek zagladne do gruniga, mam z nim taki problem ze podczas grania w nierównomiernych odstepach czasu wciaga i trzyma membrane we wszystkich glosnikach w kolumnie musze wtedy wylacza nastepnie wlaczyc go i jest wtedy ok wymiene elektrolity na wyjsciu i zobacze co sie bedzie dziala.Czy niewarto byłoby wymienić coś z kondensatorów w Trawiacie???
 • #14
  janek11389
  Level 42  
  Witam! Jak to jest wiekowe, to sobie wymień, części nie są drogie, ludzie w samochodach, co rusz coś wymieniają i jest dobrze, to, dla czego nie możesz sobie powymieniać w wzmacniaczu, tak samo się zużywa, po dokręcaj tranzystory mocy, na pewno są luźne, a to pierwszy krok do uszkodzenia, do tamtego wzmacniacza zbuduj sobie układ opóźniacza z zabezpieczeniem przed składowa stałą, zabezpieczy Ci to kolumny, można to kupić w kicie, albo jak chcesz to mogę Ci coś sprawdzonego podesłać razem z płytką, tylko wyślij mej la, bo przez elektrodę nie pójdzie.
  Pozdrawiam
 • #15
  Dzięcioł
  Level 10  
  Witam!!!
  oto mój adres: glebozgryzaraka(malpa)interia.pl jeszcze raz wielkie dzieki!!!
  Pozdrawiam!!!