Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch Maxx 5 - jakie w oryginale są szczotki do silnika ?

19 Cze 2012 09:12 6035 6
  • Poziom 9  
    Witam i serdecznie poproszę o taką małą pomoc - odnośnie modelu szczotek bo fachowiec wyjął stare zużyte po 5 latach starte do kilku milimetrów ale włożył takie mega długie i stąd moje zapytanie jakie są w oryginale ? Bo pralka teraz strasznie trzeszczy ... a w końcu moja pralka ma być silent perfect :)
    Na tych zużytych nie pisało bo sie starł napis ale chciałabym wiedzieć jakie szczotki są oryginalnie długie do tego modelu .
    Dzięki pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Nowe szczotki są dość długie, co do trzeszczenia to muszą się dotrzeć i dopasować do komutatora wirnika.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź . Jestem jednak ciekawa ile mają w oryginale mm ?

Swoją drogą ciekawe ile sie docierają ?
  • Poziom 22  
    ewaglanc napisał:
    fachowiec wyjął stare zużyte po 5 latach starte do kilku milimetrów ale włożył takie mega długie

A dotarł komutator pumeksem?
  • Poziom 9  
    asdasd11 napisał:
    ewaglanc napisał:
    fachowiec wyjął stare zużyte po 5 latach starte do kilku milimetrów ale włożył takie mega długie

A dotarł komutator pumeksem?

Niestety nie ! Bo widziałam ... możesz mi objaśnić mniej więcej jak to sie robi? I czemu pumeksem ? I czemu komutator trzeba dotrzeć ? Mówił jedynie że jak po 5 latach to w dobrym stanie silnik i komutator . Wyczyścił ciut :)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    ewaglanc napisał:
    I czemu komutator trzeba dotrzeć ?
    Dociera się nie tyle komutator co szczotki do komutatora. Bo jak są nowe to nie dolegają całą powierzchnią i przez to jest gorsze połączenie, mniejsza moc, bardziej iskrzy i się grzeje.
    A to że przy okazji szlifuje się powierzchnię komutatora to dodatkowy plus. Opisane jest co nieco tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1831245.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1121677.html
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    ewaglanc napisał:
    jakie szczotki są oryginalnie długie do tego modelu .

Przeważnie w Maxx5 idą na zamianę dwuwarstwowe szczotki 5x12,5x33 mm. Wchodzą w szczotkotrzymacze bez problemu i dugość jest właściwa ( jest miejsce w szczotkotrzymaczu na sprężynę )
    Ja korzystam z zestawu A34 polskiej firmy JOTA.