Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AWE 6519/P - potrzebne pokrętło programatora

cocobongo 19 Jun 2012 09:16 8355 8
 • #1
  cocobongo
  Level 10  
  Witam wszystkich. Tak jak w temacie. Pralka nie ma jeszcze trzech lat, ale wytarły się ząbki na trzpieniu pokrętła programatora odpowiedzialne za ustawienie tegoż na wymagany program prania i... już. Żona zgłosiła problem, a jak zapewne wiecie tego się nie lekceważy. Spróbuję "napawać" jakimś dwuskładnikowym klejem (Poxipol) nieco materiału na trzpień i po zaschnięciu wyrzezać szlifierką precyzyjną odpowiednie wręby - na jakiś czas powinno być ok, bo bez pralki nie da się żyć (żona nie da :)). Zwracam się jednak z prośbą do forumowiczów - może ktoś coś takiego posiada i jest mu zbędne, lub wie czy i gdzie można takie pokrętło kupić. Takiemu dorabianemu pokrętłu, mimo starań o zachowanie precyzji naprawy, nie wróżę zbyt długiego żywota...
  Na załączonych miniaturkach sprawca zamieszania - pokrętło programatora.
  Whirlpool AWE 6519/P - potrzebne pokrętło programatora Whirlpool AWE 6519/P - potrzebne pokrętło programatora
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • #2
  Rafii[H]
  Level 14  
  Wydaje mi się, że mam gdzieś w zapasie takie nowe.
 • #3
  cocobongo
  Level 10  
  Byłoby kapitalnie, gdyby "wydaje mi się" przerodziło się w pewność. Byłoby jeszcze fajniej, gdyby pokrętło z Twoich zapasów trafiło w końcu do mnie, i byłoby już super ekstra, gdyby cena pokrętła wraz z przesyłką nie zrujnowała mojego skromnego budżetu. Czekam na potwierdzenie i ofertę. Pozdrawiam.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  cocobongo
  Level 10  
  adrianarktos12 wrote:
  A ja to zawsze oddaję do recyklingu. Ale powinienem mieć takie coś.

  Nie bardzo rozumiem; jeśli pokrętło (lub inny mały element typu wyłącznik, gałka, rączka) padnie, to cały sprzęt do recyklingu? I co? Nowa pralka? To mi zakrawa na szeroko pojętą rozrzutność. To a propos pierwszego zdania. Co do drugiego, będę nielicho szczęśliwy, jeśli masz takie coś i zechcesz to odstąpić potrzebującemu...
  Pozdrawiam.
 • #6
  Rafii[H]
  Level 14  
  Sprawdziłem, mam takie nowe.
 • #7
  cocobongo
  Level 10  
  Znakomicie. I co dalej...? Proponuję kontakt telefoniczny w celu ustalenia szczegółów, o ile pokrętło jest do zbycia. Wysyłam namiar na PW.
  Czekam i pozdrawiam.
  ps. Nie chcę narażać na dodatkowe koszty, więc możesz puścić "strzałkę" - oddzwonię.
 • #9
  cocobongo
  Level 10  
  Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Zamówiłem w sklepie z podanego wyżej linku; ukłony dla wojtek1168. Zdjęcie przedstawia, jak się zdaje, dokładnie to czego szukam. Jak przyjdzie, to się przekonam. Cena taka sobie, choć w Warszawie w serwisie Whirlpool na Majdańskiej chcieli 38 zł, a na stronie z linku oryginał kosztuje 50 z groszami. Wziąłem zamiennik, który razem z przesyłką kosztuje mniej niż w serwisie warszawskim. Tym samym temat uważam za zamknięty, choć potwierdzę to oficjalnie, gdy dojdzie przesyłka i pralka ruszy z zamiennikiem. Na razie i tak działa z pokrętłem naprawionym Poxipolem :), ale gałka ma zbyt duże luzy i zachodzi obawa, że poxipolowe ząbki długo nie wytrzymają!
  Pozdrawiam wszystkich, którzy zabrali głos w temacie i jeszcze raz dziękuję.