Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzator przenośny Ravanson - chłodzi, ale tylko przez chwilę

testerpl 19 Jun 2012 11:16 8139 4
 • #1
  testerpl
  Level 10  
  Witam,
  problem polega na tym, że klimatyzator ravanson ac-9000r 9000btu ma ustawioną temperaturę np 23 stopnie, w chwili obecnej mam w pomieszczeniu 28 stopni, jest włączony w tryb chłodzenia, zawór wody jest odkręcony, sprężarka włącza się na parę minut (teraz włączyła się na 8 minut), po czym się wyłącza i klimatyzator nie chłodzi, tylko wieje jak wentylator
  pomieszczenie jest bez okien, jest to pokój biurowy 3x5 metrów nade mną jest sufit podwieszany i nad tym sufitem podwieszanym są okna uchylające się tylko. w tej chwili na okna nie świeci słońce. klimatyzator ma jedną rurę, którą wyprowadziłem przez podwieszany sufit.
 • #2
  kszczepanex
  Level 15  
  Witam,

  a ile klimatyzator ma lat (roboczogodzin)? Może ubytek czynnika R407?
 • #3
  Pafnucy
  Level 14  
  Brudny skraplacz lub uszkodzony wentylator skraplacza.
 • #4
  kszczepanex
  Level 15  
  Ile ma lat? Był serwisowany? Jeśli byłby to brudny skraplacz lub wentylator to prawdopodobnie po jakimś czasie padłaby sprężarka, chyba że to właśnie zabezpieczenie wyłącza sprężarkę.
 • #5
  testerpl
  Level 10  
  Do zamkniętych pomieszczeń bez krótkiego wyprowadzenia rury nie ma sensu dawać klimatyzatora przenośnego bo nie będzie on w stanie skutecznie schłodzić pomieszczenia, ja zakupiłem klimatyzator stacjonarny i to rozwiązało problem.