Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera Sony DCR-HC39E Kod serwisowy C31.22

Darek11111 19 Jun 2012 11:26 1787 3
    Darek11111
    Level 11  
    W czasie kręcenia filmu kamera kilkakrotnie przerywała nagrywanie i żądała ponownego włożenia kasety. Raz wyświetlił się również kod C31.22 (czyli włóż ponownie kasetę). Jeden, 10 minowy fragmentów nagrania był do kosza- pikseloza (małe kwadraciki). Od razu napiszę, że nie ma mowy o wilgoci. Był upalny dzień i kamera nagrzana- żadnych możliwości na rosę. Mam pewną teorię, ale nie jestem pewien czy to co zauważyłem nie jest normalne. Otóż gumowa rolka z mechanizmu zupełnie swobodnie się zsuwa z bolca. Nie ma tam żadnego zabezpieczenia- czy to jest normalne, czy zabezpieczenie spadło? Ponieważ rolka daję się łatwo zsunąć, to pomyślałem, że może podczas pracy się wysuwa i obciera się o coś? Jak powinno być i czym zabezpieczyć tę rolkę? Numer z katalogu części tej rolki to 768. Druga koncepcja to może pasek jest już do wymiany? Słucham waszych pomysłów. Pozdrawiam Darek
    ziomus90210
    Level 35  
    Zabezpieczenie zrób sobie sam :) w Sonym kosztuje dużo za dużo. Przejdź się do sklepu i kup lizaka z plastikowym patyczkiem rurką odetnij 2 mm i pęsetą zabezpiecz rolkę. Nie trzeba nic odkręcać.
    Darek11111
    Level 11  
    Zabezpieczenie rolki zrobiłem z lizaka- (dobry pomysł- he he he) i teraz rolka nie spada. Niestety najwyraźniej nie o to chodziło. Po włożeniu nowej kasety nadal wyświetla błąd. Co ciekawe stare taśmy odtwarza prawidłowo, natomiast gdy nagrywam to robi pikselozę, lub karze ponownie włożyć kasetę. Czy ta kamera ma jakiś pasek, który mógłby się rozciągnąć?
    Darek11111
    Level 11  
    Dla porządku napiszę rozwiązanie. Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. Okazało się, że problem był spowodowany uszkodzonymi kasetami, kupiłem je w Media Expert. Najwyraźniej leżały tam za długo lub w złych warunkach i wszystkie były uszkodzone i to mnie zmyliło- bo kto się spodziewa, że kilka nowych kaset ma takie samo uszkodzenie.