Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kalibracja baterii. O co z tym chodzi i do czego to służy?

compaq 14 Jan 2005 21:22 1575 4
    compaq
    Level 17  
    Witam! czy moglby mi odpowiedziec na pytanie zawarte w temacie? o co z tym chodzi i do czego to sluzy? z gory dzieki za odp
    piotrek5001
    Level 24  
    Myślę, że chodzi o formatowanie. Czyli 3 razy rozładowanie do końca i ładowanie przez 12-14h.
    dyziek@
    VIP Meritorious for electroda.pl
    nie przez 12-14h tylko minimum 12h
    Dariusch
    Level 18  
    Zdaje mi się że chodzi Ci o formatowanie nowej baterii, czyli do sześciokrotnego ładowania nominalnym prądem bateii na przemian z rozładowaniem o o określonym prądzie rozładowania,( ja robię to profesjonalną ładowarką-regeneratorem mikroprocesorowym z wyświetlaczem LCD).
    Wiem że do niektórych tel. komórkowych mozna kalibrować baterię programowo np siemensa " Siemens Sensors Tools v1.1." jest to w zasadzie to samo co regeenaracja, ważne są tu dobrze dobrane parametry prądowe, które przy każdym ponownym cyklu są inne, program robi to samoczynnie, podobnie jak moja ładowarka z ty że ja to wszystko moge obserwować na wyświetlaczu LCD.
    edit
    nie zauważyłe poprzednich postów, ale troszkę nie zgodzę się z przemówcami, długość cykli uzależniona jest od stopna efektu pamięciowego (tylko regeneracja) i i zaczynają się czasami (przy baterii trupie) od kilku minut, ważne jest aby nie przeładować.
    druid756
    Level 14  
    jest to zwiększenie wydajności bateri poprzez trzy minimum krotne rozładowznie i ładowanie do pełna przez minimum 12h