Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh FT5535 - Połowa strony rozjaśniona

Jacki1 14 Sty 2005 21:42 777 6
  • #1 14 Sty 2005 21:42
    Jacki1
    Poziom 10  

Mam problem polegający na tym że co 10-15 kopi ksero FT55355 wyrzuca mi kopie w połowie dobrąa w drugiej rozjaśnioną na max praktycznie nieczytelną, wychodzą 2-3 takie kopie i znów wraca do normy. Już nie mam pomysłu w czy może4 być problem? Proszę o pomoc.

0 6
  • #2 14 Sty 2005 22:02
    tygellin
    Poziom 22  

Hej. A jak wygląda sprawa obrazu na bębnie. Otwórz klapę i rób kopie. Zaobserwuj jak pódzie zła kopia i wyłącz maszynę . sprawdź co masz na bębnie i napisz. Będziemy mogli dalej pomyśleć.

0
  • #3 15 Sty 2005 00:02
    kopier
    Poziom 13  

Witam. Zacząłbym od sprawdzenia dolnej elektrody. Sprawdź czy nie ma żadnch przebić. Najlepiej tak jak powiedział poprzednik porób kopie przy otwartej klapie i popatrz jak przenoszony jest obraz na kartke. Powodzenia.

0
  • #4 15 Sty 2005 00:12
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

witam
    pare dni temu miałem przypadek bardzo jasnych wrecz nieczytelnych kopi , okazało sie że przeciety był przewód sygnałowy dochodzący do generatora w zespole pasa transferowego ( dolnej elektrody ) polutowałem go zabezpieczyłem i kopie zaczeły wychodzic normalnie - u ciebie być moż jest on pekniety czodź izolacje za zewnatrzo może mieć całą i podzas wykonywania kopi następuje przerwa . Moze być tez że zasypany jest generator - tonerem w zespole transferowym albo brydne rolki w transferze itp .

0
  • #5 02 Lut 2005 00:58
    alcapone
    Poziom 12  

Prawdopodobnie niezbyt precyzyjnie działa mechanizm podnoszenia pasa transferowego.Z jednej strony odsuwa się od bębna.

0
  • #6 02 Lut 2005 07:56
    drebin
    Poziom 27  

Witam. Sprawdź łącznik rolki ładującej wykonany jest częściowo z mosiądzu. Sprawdź czy cała kartka jest jaśniejsza czy może nierównomiernie wskakuje rozjaśnienie. Miałem taki przypadek, Zły kontakt rolki ładującej.

0
  • #7 02 Lut 2005 17:33
    tygellin
    Poziom 22  

Hej! Musisz zaobserwować na otwartej klapie co się dzieje z kartką i jaka jest kopia na bębnie. Może to być również problem ze sprzęgłem wywoływaczki.

0