Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja tensometru - sterowanie z komputera

19 Cze 2012 15:29 1207 6
 • Poziom 7  
  Witam,

  Chciałbym skonstruować prosty zestaw do pomiaru siły (wartości kilka razy na sekundę wysyłane do komputera) podczas ciągnięcia czegoś przez hak, który przymocowany jest do "klocka".


  Myślałem, żeby użyć takiego urządzonka http://www.wobit.com.pl/download/pdf/czujniki_sily/kmb19_en.pdf i przymocować je do "klocka" z drugiej strony niż hak. Czy to zadziała? Jeśli nie to w jaki inny, prosty sposób można mierzyć taką siłę?

  Dziękuję i pozdrawiam.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Za mało konkretów. Jaki kierunek działającej siły? Jakie masy? Jaka dokładność? Jakie fundusze na to?
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Dsf napisał:
  podczas ciągnięcia czegoś przez hak, który przymocowany jest do "klocka".


  Myślałem, żeby użyć takiego urządzonka http://www.wobit.com.pl/download/pdf/czujniki_sily/kmb19_en.pdf i przymocować je do "klocka" z drugiej strony niż hak.


  To "z drugiej strony" coś mi "nie pasi" - to jest czujnik nacisku, więc musiałbyś do haka jakieś jarzmo przymocować i umieścić ten czujnik miedzy klockiem a jarzmem.
 • Poziom 7  
  Dziękuję bardzo za dotychczasowe odpowiedzi :)
  Postaram się przybliżyć mój problem. Rysunek jest bardzo schematyczny, ale mam nadzieję, że zrozumiały.

  Instalacja tensometru - sterowanie z komputera

  Do haka przymocowane są otwierane na zawias drzwi (puszczają przy odpowiedniu mocnym pociągnięciu, oczekiwana siła do około 250 N, dokładność +-1 N). Niebieska podstawa przesuwa się w lewo, w ten sposób powodując, że przymocowany do klocka hak ciągnie za drzwi. Potrzebuję mierzyć siłę, z jaką hak ciągnie te drzwi.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  I w czym problem? Poszukaj sobie w ofercie dostępnych na rynku czujników, pracujący na rozciąganie (np do haków lub wag podwieszanych) o odpowiednim zakresie. A potem tylko ustrój pomiarowy - odpowiedni wzmacniacz i przetwornik A/D. Podejrzewam, że w kilku tysiącach zł się zamkniesz.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 7  
  Nie byłem przekonany, czy tak jak myślałem będzie to wszystko działało - teraz dzięki wszystkim radom dam sobie radę - dziękuję bardzo :-)