Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA-HE7 - brak dźwięku na subwooferze

19 Cze 2012 16:10 1706 2
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Kilka lat temu już o to pytałem, niestety bez odpowiedzi, ale udało się go rozwiązać. Teraz problem powraca.

Posiadam amplituner Panasonic SA-HE7 z podpiętym aktywnym subwooferem CAT MBC 2000.

Kilka lat temu pojawił się problem i sub przestał grać. Podczas włączania głośnik "strzelał" ale nie grał. Po wymianie układu scalonego (na chwilę obecną nie mam możliwości podać jego oznaczenia) przykręconego do radiatora sub znowu zaczął grać.

Teraz problem się pojawił ponownie, ale tym razem sub nie wydaje żadnych dźwięków. Nie mam zaplecza serwisowego, więc trochę trudno mi sprawdzić poszczególne elementy, ale:

- ogólnie wnętrze wygląda dobrze, nie ma żadnych oznak spalenia/przepalenia
    - bezpieczniki wewnątrz są dobre
    - układ się grzeje po włączeniu
    - głośnik jest sprawny (po podpięciu pod wyjście głośnikowe)

Zastanawiam się czy po raz kolejny trzeba wymienić układ scalony, czy może jest to wina amplitunera.

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia wyjścia subwoofera w amplitunerze (nie zaopatrując się w nowy/inny subwoofer)?

Dodam jeszcze, że Panasonic posiada osobne gniazdo na subwoofer (cinch) jak na zdjęciu:
    [description_area=750,449:2131700200_1340114883.jpg][description=266,445,136,133,953330169,6]SUBWOOFER OUT[/description][/description_area]
  • Poziom 27  
    Sprawdź na czystym sygnale np. z MP3 czy subwoofer działa.
  • Poziom 11  
    Dzięki za radę.
    Właśnie sprawdziłem jak pisałeś - cisza.
    Symbol ukladu: LM1875T

Przed wymianą US nawet jak nie było dźwięku z sub'a, to przy włączaniu/wyłączaniu sub "strzelał", teraz jest totalna cisza.

Chyba znowu pokuszę się o wymianę US.