Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strong SRT 8105 kłopot z anteną

19 Cze 2012 17:09 1759 3
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z dekoderem SRT8105 a mianowicie ma ze znalezieniem kanałów.
    I w związku z tym mam pytanie czy trzeba podłączyć dodatkowe zasilanie (ten transformatorek 12V który podłączamy do kabla antenowego).
    Próbowałem na włączonym i wyłączonym zasilaniu anteny z dekodera i nic.
    Anteną też kręciłem we wszystkich możliwych kierunkach i nic.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 43  
    jarek206cc napisał:
    Witam. Mam problem z dekoderem SRT8105 a mianowicie ma ze znalezieniem kanałów.
    I w związku z tym mam pytanie czy trzeba podłączyć dodatkowe zasilanie (ten transformatorek 12V który podłączamy do kabla antenowego).
    Próbowałem na włączonym i wyłączonym zasilaniu anteny z dekodera i nic.
    Anteną też kręciłem we wszystkich możliwych kierunkach i nic.
    Proszę o pomoc.
    To jest dział serwis TV i nie ma nic wspólnego z tym co chcesz. Wezwij fachowca to zrobi co trzeba.
  • Moderator
    Opisz swoja instalację antenową? Zapewne jest ze wzmacniaczem, a jeżeli tak to zasilanie musi być cały czas włączone.
    Zasilanie anteny z dekodera ma sens tylko gdy:
    - antena jest ze wzmacniaczem oraz
    - w dekoderze włączysz zasilanie anteny,
    - na kabel założona jest zwykła wtyczka.

Jeżeli dotychczas miałeś włączony "transformatorek" zasilający antenę to należy go włączyć ponownie do prądu.

Na prawidłowo działającej antenie na której masz odbiór analogowy powinieneś mieć prawidłowy odbiór cyfrowy. Prawidłowy odbiór to taki, gdy nie ma nakładania się obrazów na siebie - przesuwające się powoli pionowe/poziome pasy, nie ma żadnych śnieżeń czy dziwnych ukośnych lub pogiętych pasków.
  • Poziom 9  
    Temat Zamknięty

Szkoda, że tylko zamykasz a nie napisałeś Nam - co było przyczyną usterki. :cry: [SP5ANJ]