Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HUMOR w dziale - Instalacje anten i odbiór DVB-T - na wesoło

SP5ANJ 09 Oct 2014 20:09 39648 126
Bosch
    Darek.S
    Level 33  
    Widzę, że sprowokowałem temat "wysięgników". Z pięć lat temu konsultowałem montaż anteny satelitarnej ( telefonicznie). Z "dishpointera wynikało, że wysięgnik ma mieć ze cztery metry :shocked!: . Ja się nie podjąłem , ale po jakimś czasie mam telefon, ze wysięgnik zrobiony i trzeba ustawić. Przyjechałem na miejsce i zobaczyłem majstersztyk. Aluminiowy wysięgnik na przegubie z odciągiem. Zamontowany na loggi. Niestety będąc na miejscu okazało się, że wysięgnik powinien być co najmniej 6-cio metrowy. Niestety nie zrobiłem fotek tego cuda.
    Trzy i pół roku temu sam robiłem wysięgnik, ale sporo krótszy. I to na dwie raty. Pierwszy był 40cm za krótki :cry:
  • Bosch
  • Helpful post
    lemonr
    Level 14  
    Panowie, kończą mi się pomysły proszę o pomoc. Mam odwrócony do góry nogami obraz tylko reklamy w Polsacie lecą prawidłowo. Podejrzewam antenę, czy to nie jest czasami zestaw z Australii. :-))

PiotrPitucha
    Level 33  
    Witam
    Ta antena jest zawieszona odwrotnie bo pewnie brakło regulacji do dołu, po odwróceniu offset się dodaje a nie odejmuje i nie ma kłopotów z uchwytem.
    Zwróć uwagę że z tyłu wisi antena skierowana nieco w ziemię :) ale za mało w ziemię jak na WiFi.
    Myślę że to Skandynawia.
    Takie wieszanie to normalka, ale antena offsetowa zawieszona bokiem to mistrzostwo do ustawienia :)
    Pozdrawiam
    Fotodetektor

Level 30  
    To nie humor kurde, ale załączam.

Tak wiem reg. 3.1. ...
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Z powodu narastającego przypadku pisania (w tym wątku tematycznym) odpowiedzi/komentarzy, gdzie wątek służyć miał tylko i wyłącznie "Humoreskom" na wesoło - jestem zmuszony ZAPROPONOWAĆ inne wyjście. :!:

Fotodetektor wrote:
    To nie humor kurde, ale załączam.

Tak wiem reg. 3.1. ...

Darek.S wrote:
    No to teraz czekamy na fotkę anteny ( z bieguna :).

PANOWIE a może chcielibyście/my pogadać sobie w jakimś temacie gdzie do niego mieliby dostęp tylko Ci, którzy są fachowcami/instalatorami/konstruktorami w dziale Instalacje antenowe a zostaną tam "dopuszczeni" (poprzez rejestrację czy aprobatę Admina czy Moda) - coś na wzór pod-działu dla Zaawansowanych.

Taki dział np. Instalacje antenowe dla Zaawansowanych
    czy krócej np. Instalacje ant. Zaawansowani.

Na wzór Radiotechnika Zaawansowani - byłaby to grupa zamknięta, niewidoczna dla innych (niedopuszczonych), podlegająca pełnemu regulaminowi tego Forum lecz z malutkim przymrużeniem oka.

Jest to tylko "gdybanie" , ponieważ muszę dostać akceptację od osób "nadrzędnych" w RTV Użytkowy, którzy zaproponowaliby możliwość i sposób działania takiego Nowego Działu (pod-działu).

Szefem Modów w RTV Użytkowy jest kolega Pablo1964
    Adminem całej grupy działu/działów jest Mirek Z

Pozdrawiam.
    Fotodetektor

Level 30  
    SP5ANJ wrote:
    PANOWIE a może chcielibyście/my pogadać sobie w jakimś temacie gdzie do niego mieliby dostęp tylko Ci, którzy są fachowcami/instalatorami/konstruktorami w dziale Instalacje antenowe a zostaną tam "dopuszczeni" (poprzez rejestrację czy aprobatę Admina czy Moda) - coś na wzór pod-działu dla Zaawansowanych.

Nooo to jest myśł. Jestem za i popieram.
    Bez udziału i zapytań laików z większym zdyscyplinowaniem się użytkowników (ja się też zdyscyplinuję).
    Trzeba pisać do MZ ;) ?! jakaś petycja ?! kwiaty?! kawa?! ;D
  • Bosch
    Olek II
    Moderator
    Fotodetektor wrote:
    Nooo to jest myśl. Jestem za i popieram.

"Tyż" jestem, (ostatnio takie słowo jest bardzo popularne "na tak"), pewnie, jak kol. Adam będzie pilnował, czemu nie?

W końcu to Jego dział, czy poddział. Oby nie pododdział. :D
    Jak trzeba będzie, pomogę. :D

Fotodetektor wrote:
    jakaś petycja ?! kwiaty?! kawa?! ;D

Mnie się wydaje, że czerwony dywan wystarczy. Po oficjalnym zaakceptowaniu, och... sami wiecie. :D
    SP5ANJ
    Witam.

Humor Wam widać dopisuje. :spoko:

Po pewnych negocjacjach doszliśmy do wniosku, że tylko Gulson jest wstanie dopomóc w tej sprawie.

Trzymam rękę na tzw. pulsie. :D

Pozdrawiam.
    Fotodetektor

Level 30  
    Ja dodam buźkę z PPOE ;D

SP5ANJ
    Witam.

PANOWIE prosiłem Was o to aby tutaj wypisywać tylko Wesołe Przypadki Instalacji i Zachowań się Klientów - i o to aby nie prowadzić konwersacji czy komentowania zdarzeń.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2320111.html
    wycinek :

Pozdrawiam.

PS. Chwilowo temat ZAMYKAM.

_____

dopisałem w dniu 31.paź.2014

Zrobiłem tzw. "porządek" w tym wątku na wesoło, zgodnie z zaleceniami w : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11019213#11019213 .
    Usunąłem pewną ilość postów. :cry:
    Przygotowałem do tego aby wpisy innych, ponownie wróciły na łany tego tematu.

Pozdrawiam. Adam SP5ANJ.
  • Helpful post
    master kleo
    Level 13  

Mówili, żeby nie zdejmować siatki :D

Moja najdziwniejsza zajawka w wieku 10 lat: rozwinąłem 2 transformatory, owijając szopę i wysięgnik koparki, a na końcu podłączyłem do radiomagnetofonu. Szkoda, że nie zauważyłem emalii!

Z koparki został mi przewód miedziany do paliwa. Miałem też kawałek przewodu 2,5mm2, deskę, listewkę, 4 gwoździe, 8 U-gwoździ i Lutolę. Koncepcje: rurki zamiast prętów, boom (nośnik) z izolatora. Najczulsza antena synfazowa na chacie - lutowane połączenia, stabilne direktory, tylko deski zabrakło ciut ;)
    Darek.S
    Level 33  
    Olek II wrote:
    Jedyne co przyznam, to miernik ma dobry.
    Miernik szkolny a to są "próby" zaliczenia sprawdzianu. Uczniowie nagminnie np chcą mierzyć sygnał sat na wyjściu TV i na odwrót. komentuję to tak "No widzisz masz trzy dziurki i próbujesz na oślep" Dodam, ze to klasy trzecie i wszyscy są pełnoletni :D
  • Helpful post
    Fotodetektor

Level 30  
    A tu osłona na konwerter. Bliżej nie udało mi się zrobić zdjęcia ;)

D214d3k
    Level 39  
    Stare czasy. Rosyjski lampowiec, kabel pod parapetem do anteny na rurce wetkniętej w słupek ogrodzeniowy, ogrodzenie z cynkowanej siatki, dwa przęsła dalej przy budzie na łańcuchu do słupka przywiązany owczarek.
    Panie, co włączę telewizor to mi pies zaczyna wyć :D.

Fotodetektor wrote:
    Dodam od siebie zdjęcie zrobione na poddaszu w moim mieście.

Też dawne czasy kiedy 2 programy były siorka włącza sobie telewizor w niedzielę na Teleranek a tu szum. W nocy zwinęli niestety antenę z masztem i większością kabla. Niedziela bez telewizora ale w poniedziałek kupiłem kabel, siatkówkę i 15 lat wisiała pod eternitem na strychu. Nikt nie ukradł. Działało bo do stacji doświetlającej miasto było mniej niż 10 km.
    Darek.S
    Level 33  
    Już o tym było, ale istniał kiedyś taki program "Powtórka z rozrywki"
    HUMOR w dziale - Instalacje anten i odbiór DVB-T - na wesoło HUMOR w dziale - Instalacje anten i odbiór DVB-T - na wesoło
    Inaczej się nie dało. Antena w ciągu ostatniej dekady dwukrotnie była przenoszona na domu z drugiego zdjęcia coraz wyżej i wyżej. ostatnio odbiór mieli tylko w porze bezlistnej. Pisałem nawet dla właścicielki ekspertyzę, że na domu nie ma już miejsca na antenę co miało zaskutkować skróceniem trzech dębów na zboczu pobliskiego lasku. Nadaremnie :|
    Fotodetektor

Level 30  
    Niby nic, ale.... ;D

szczodros
    Level 18  
    Darek.S wrote:
    Antena na nieczynnym słupie oświetleniowym na uchwycie niewątpliwie "złomowego" pochodzenia. Jako opaski wykorzystano ażurową bednarkę.
    HUMOR w dziale - Instalacje anten i odbiór DVB-T - na wesoło HUMOR w dziale - Instalacje anten i odbiór DVB-T - na wesoło HUMOR w dziale - Instalacje anten i odbiór DVB-T - na wesoło
    Ostatnie zdjęcie nie wymaga komentarza

Kurczę :D. A mam taki nieczynny słup na działce :D
    Darek.S
    Level 33  
    Pozwolę sobie przypomnieć :D
    Darek.S wrote:
    A propo drzewa... Antenę zamontowałem z siedem lat temu na kominie. Trzy lata temu sygnał, że szwankuje. Okazało się, że przez te parę lat świerczek który był obok domu "nieco" podrósł. Mówię żartem do klienta, że gdyby przypadkiem był myśliwym to śrut w dwururkę i wystarczy odstrzelić jedną gałąź. Klient na to, że całkiem przez przypadek jest myśliwym, ale żona nie pozwoli mu Daglesii oszpecić. Przestawiłem antenę metr wyżej i mocno na bok ( na długiej fajce - dalej już się uciec nie dało). Przywróciło to odbiór. Po roku telefon, że znowu źle. Przyjeżdżam i co widzę - poszarpanych jak po wybuchu granatu kilka gałęzi :D . Tyle, że metr za nisko. Wątpię żeby myśliwy nie trafił, po prostu nie wiedział gdzie strzelać. Poradziłem, że tutaj potrzebna ekipa do pielęgnacji zieleni. Przejeżdzając obok kilka tygodni później widzę, że drzewko było u fryzjera . :turn-l:

dzisiaj miałem okazje przejeżdżać obok :wink:
    tomiok
    Level 33  
    Zmobilizowaliście mnie.
    Same długie uchwyty, a coś w drugą stronę?
    Z godzinę szukałem tego starego zdjęcia (wiedziałem że gdzieś jest), bo postanowiłem Was oświecić - Polak potrafi. :ok:

Był sobie telefon: "Coś gorzej zaczęło odbierać..." :-D

Darek.S
    Level 33  
    Takie rzeczy już były :D
    Ale tutaj nowum jest to, że antena nie została przycięta a ordynarnie zgięta co widać na drugim zdjęciu.
    tomiok wrote:

Był sobie telefon: "Coś gorzej zaczęło odbierać..." :-D

Ciekawe jaki MER :| . Co prawda mieliśmy Prima Aprilis ale to niestety rzeczywistość, nie żart :cry:

Dodano po 15 [minuty]:

Darek.S wrote:
    No to teraz czekamy na fotkę anteny ( z bieguna :D ). Bo kilkakrotnie już się zastanawiałem jak tam by to wyglądało o ile to w ogóle możliwe.

tak może trochę of topic... tak sobie kiedyś pomyślałem ( a chyba powiedział mi to kuzyn), że na biegunie wszystko jedno w która stronę się obrócimy to mamy południe ( mowa oczywiście o północnym, bo na tym drugim na odwrót :D ). Ale chyba to nie do końca prawda
    Fotodetektor

Level 30  
    @Darek.S
    To fakt. Sam to zdjęcie zrobiłem ;) Nawet w Satkurierze było ;D

Pewnych rzeczy nie da się objąć rozumem.

ostatnio pod dachem:

tomiok
    Level 33  
    Darek.S wrote:
    ...
    Ale tutaj nowum jest to, że antena nie została przycięta a ordynarnie zgięta co widać na drugim zdjęciu.
    ....

Bo specjalna wersja limitowana HD, Cyfrowego Polsatu. :D
    Darek.S
    Level 33  
    Bardziej ciekawostka niż humor :D . Wiercę sobie dziurkę pod uchwyt na balkonie a z dziurki wychodzą zwierzątka. No cóż dziwne sobie miejsce na bytowanie znalazły ale widać im dobrze. Mały kłopot, że ciut dalej do żarcia mają, ale najwyraźniej sobie radzą :D
    HUMOR w dziale - Instalacje anten i odbiór DVB-T - na wesoło HUMOR w dziale - Instalacje anten i odbiór DVB-T - na wesoło
    Jak kończyłem już nie wychodziły. Widać wysłały kilkadziesiąt zwiadowców i koniec. Swoja droga to ciekawe obyczaje tych "zwierzątek". Jak one znajdują drogę do mrowiska :| ?