Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa wodna nie działa i buczy .

19 Cze 2012 19:34 28740 8
  • Poziom 2  
    Witam!

Gdy podłączam prąd do pompy wodnej (do wody brudnej) wydaje dziwny dźwięk (buczy) i nie pompuje wody. Nie ma możliwości obrócić wirnikiem, a gdy odłączę prąd wirnik lekko się kręci. Porszę o pomoc, ponieważ jest mi pompa potrzebna.

Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Pompa jednofazowa? Pewnie kondensator.
  • Poziom 2  
    Da radę to naprawić czy trzeba kupić nową pompę?
  • Poziom 33  
    Jak dasz radę dostać się do kondensatora to tak. Jeśli nie to nowa.
  • Poziom 17  
    Czy mógłbyś podać jakieś bliższe dane, ew. zdjęcie tej pompy?? Najprawdopodobniej kondensator rozruchowy strzelił czyli prosta wymiana ( odłączyć stary i podłączyć nowy- dwa kabelki). A wirnik powinien ruszyć, troche to ryzykowne bo podłączasz pompe do sieci i jakimś grubym gwoździem albo śrubokrętem mocno popychasz wirnik wystartuje na pewno (robiłem tak u siebie-głupia zabawa) ale możesz spróbować... na własne ryzyko ;)
  • Poziom 33  
    No i masz ten biały cylinder-odłącz go i do sklepu z nim.
  • Poziom 2  
    Czesc sorki że odkopuje stary temat ale mam pytanie u mnie jest identycznie pompa tylko buczy jak zakręcę wirnikiem na włączonej pompie to zaczyna pracować ale bardzo wolno sie kręci po czym pompa się wyłącza co może to powodować kondensator czy może coś innego?
  • Poziom 2  
    Musisz wymienić ten kondensator. Ja też tak miałem. Kupiłem nowy (chyba 5zł) i pompa pompuje.