Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet 1132 brak sygnału dzwonka (wywołania)

andrefil 19 Cze 2012 20:44 3216 11
  • #1 19 Cze 2012 20:44
    andrefil
    Poziom 6  

Witam

Posiadam domofon model Urmet 1132. Domofon był sprawny do dnia kiedy nagle przestał dzwonić. Nie było remontu itd.

Przez słuchawke można rozmawiać, otwierać drzwi nie działa tylko sygnał wywołania.

Proszę o pomoc, czy muszę wymienić domofon i czy to cos da?

• #2 19 Cze 2012 21:53
    nikusert
    Poziom 36  

Witam
    Nie poluzowały się przewody,zwlaszcza CA.

• #3 19 Cze 2012 22:11
    andrefil
    Poziom 6  

nie, wszystkie kable poprawiałem i dokręcałem

• #4 19 Cze 2012 22:20
    nikusert
    Poziom 36  

To masz w domu prywatnym,czy jak na dole naciskasz to słychać ciche dzwonienie przy bramie.

• #5 19 Cze 2012 22:44
    andrefil
    Poziom 6  

nie, mieszkanie w kamienicy, i jeśli dobrze zrozumiałem twoje pytanie, to ja moge otworzyć drzwi i słychac to w słuchawce że otwieram

• #6 20 Cze 2012 06:54
    nikusert
    Poziom 36  

Chodzi oto,gdy naciskasz na dole przy kasecie, słychać ciche dzwonienie na dole.Czy problem jest tylko u Ciebie(pewnie tak)

• #7 20 Cze 2012 14:59
    andrefil
    Poziom 6  

jak naciskam na dole to nie słychać dzwonienia, natomiast jak sie dzwoni do kogos innego to słychać że się dzwoni

• #8 20 Cze 2012 15:13
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Z tego co piszesz wynika, że masz przerwę w samym unifonie. Być może coś przy przełączniku obwodów nie łączy (obejrzyj druk) lub sam przełącznik wymaga przemycia. Obejrzyj też ścieżkę od zacisku CA. Może ma gdzieś przerwę. Obwód wywołania jest bardzo prosty, bo nie ma żadnej elektroniki po drodze.

• #9 20 Cze 2012 16:03
    Ircys
    Specjalista Domofony

andrefil napisał:
    jak naciskam na dole to nie słychać dzwonienia, natomiast jak sie dzwoni do kogos innego to słychać że się dzwoni

Stawiam na uszkodzony przycisk w kasecie lub na przerwę w kabelku (kaseta-mieszkanie).

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #10 20 Cze 2012 20:45
    nikusert
    Poziom 36  

Nic dodać nic ująć do wypowiedzi kolegów tylko kolejno sprawdzać .

• #11 20 Cze 2012 21:43
    andrefil
    Poziom 6  

wszystko sprawdziłem, kable są nieuszkodzone, ścieżki też, gorzej z przełącznikiem bo nie wiem jak sprawdzić, chyba że wstawię nowy ale to wymaga lutowanie. Można go jakoś inaczej sprawdzić?

Ircys napisał:
    Stawiam na uszkodzony przycisk w kasecie lub na przerwę w kabelku (kaseta-mieszkanie).

jeśli chodzi o kasetę zewnętrzna to tam nie mam dostępu - tylko monter

• #12 20 Cze 2012 21:52
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Jak masz jakąś zwykłą słuchawkę telefoniczną (samą wkładkę) lub głośniczek rzędu 40 Ω to podłącz go zamiast twojego unifonu. Podłącz go do żyły masy i żyły wywołania. Następnie niech ktoś naciśnie na dole przycisk.
    Wylutowywanie przełącznika to kiepski pomysł. Prościej jest zmierzyć czy właściwie działa.
    Sprawdzenie takie jak opisałem wyżej jest stuprocentowe. Wtedy (gdy nie zadzwoni) pozostaje tylko przycisk w kasecie lub urwany przewód (też w kasecie).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME