Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet 1132 brak sygnału dzwonka (wywołania)

19 Cze 2012 20:44 4332 11
  • Poziom 8  
    Witam

Posiadam domofon model Urmet 1132. Domofon był sprawny do dnia kiedy nagle przestał dzwonić. Nie było remontu itd.

Przez słuchawke można rozmawiać, otwierać drzwi nie działa tylko sygnał wywołania.

Proszę o pomoc, czy muszę wymienić domofon i czy to cos da?
  • Poziom 38  
    Witam
    Nie poluzowały się przewody,zwlaszcza CA.
  • Poziom 8  
    nie, wszystkie kable poprawiałem i dokręcałem
  • Poziom 38  
    To masz w domu prywatnym,czy jak na dole naciskasz to słychać ciche dzwonienie przy bramie.
  • Poziom 8  
    nie, mieszkanie w kamienicy, i jeśli dobrze zrozumiałem twoje pytanie, to ja moge otworzyć drzwi i słychac to w słuchawce że otwieram
  • Poziom 38  
    Chodzi oto,gdy naciskasz na dole przy kasecie, słychać ciche dzwonienie na dole.Czy problem jest tylko u Ciebie(pewnie tak)
  • Poziom 8  
    jak naciskam na dole to nie słychać dzwonienia, natomiast jak sie dzwoni do kogos innego to słychać że się dzwoni
  • Pomocny dla użytkowników
    Z tego co piszesz wynika, że masz przerwę w samym unifonie. Być może coś przy przełączniku obwodów nie łączy (obejrzyj druk) lub sam przełącznik wymaga przemycia. Obejrzyj też ścieżkę od zacisku CA. Może ma gdzieś przerwę. Obwód wywołania jest bardzo prosty, bo nie ma żadnej elektroniki po drodze.
  • Specjalista Domofony
    andrefil napisał:
    jak naciskam na dole to nie słychać dzwonienia, natomiast jak sie dzwoni do kogos innego to słychać że się dzwoni

Stawiam na uszkodzony przycisk w kasecie lub na przerwę w kabelku (kaseta-mieszkanie).

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 38  
    Nic dodać nic ująć do wypowiedzi kolegów tylko kolejno sprawdzać .
  • Poziom 8  
    wszystko sprawdziłem, kable są nieuszkodzone, ścieżki też, gorzej z przełącznikiem bo nie wiem jak sprawdzić, chyba że wstawię nowy ale to wymaga lutowanie. Można go jakoś inaczej sprawdzić?

Ircys napisał:
    Stawiam na uszkodzony przycisk w kasecie lub na przerwę w kabelku (kaseta-mieszkanie).

jeśli chodzi o kasetę zewnętrzna to tam nie mam dostępu - tylko monter
  • Pomocny dla użytkowników
    Jak masz jakąś zwykłą słuchawkę telefoniczną (samą wkładkę) lub głośniczek rzędu 40 Ω to podłącz go zamiast twojego unifonu. Podłącz go do żyły masy i żyły wywołania. Następnie niech ktoś naciśnie na dole przycisk.
    Wylutowywanie przełącznika to kiepski pomysł. Prościej jest zmierzyć czy właściwie działa.
    Sprawdzenie takie jak opisałem wyżej jest stuprocentowe. Wtedy (gdy nie zadzwoni) pozostaje tylko przycisk w kasecie lub urwany przewód (też w kasecie).