Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie opada podnośnik Ursus C-4011

cichus 19 Jun 2012 21:37 7458 3
 • #1
  cichus
  Level 21  
  Witam.
  Podnośnik w tym ciągniku jest taki sam jak w c-360. Po podniesieniu ramion nie można ich opuścić. Po rozkręceniu podnośnika wyczyściłem cały rozdzielacz. Rozkręciłem zaworki. Niestety nić to nie pomogło. Suwak rozdzielacza przesuwa się lekko. Wewnętrzne dzwignie wydają się być w porządku. Gdzie szukać przyczyny? Nadal w rozdzielaczu a głównie w zaworze tam wkręconym czy raczej w dzwigniach.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Obróć podnośnik do góry nogami, steruj dźwignią i ruszaj ramionami czy przypadkiem któraś z rolek nie spada z półksiężyca. To najczęstsza przyczyna.
 • #3
  cichus
  Level 21  
  Tak więc dziś podjąłem po raz kolejny nierówna walkę z podnośnikiem. Posprawdzałem to co radził Kolega seweryn7701 i okazało się że wszystko tam jest w porządku a mimo to nadal nie mogę opuścić podnośnika. Odpiąłem więc suwak od dzwigni i przesterowałem go ręcznie w różne pozycje. Nadal bez skutku. Postanowiłem więc wyciągnąć całkowicie suwak rozdzielacza. Niestety i po tym zabiegu podnośnik nie opadał. Rozkręciłem zawór wkręcony w rozdzielacz tam wszystko jest dobrze. A więc pozostała tylko jedna możliwość obce ciało zanieczyściło rozdzielacz a właściwie kanał przelewowy. Podkręcenie wężą hydraulicznego na wyjście z rozdzielacza i podanie ciśnienia potwierdziło moje przypuszczenia. Wąż aż się prężył i dopiero wtedy olej uciekał przelewem. Nie ma szans aby podnośnik opadł pod własnym ciężarem. Płukanie nić nie daje. Jutro montuje rozdzielacz po regeneracji. Co będzie to tu opiszę.
 • #4
  cichus
  Level 21  
  Rozdzielacz juz załozony. Jednak problem leżał w zaworze. Nie zanieczyściły go obce ciała. Ładnie opuszcza. Tak więc problem rozwiązany.