Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia 800 nie włącza się, zbity ekran

karol659 19 Jun 2012 21:44 4275 9
    karol659
    Level 9  
    Witam,

Jak w temacie, posiadam taką nokię. Telefon zakupiony albo dany z rozbitym wyświetlaczem. Bardziej mnie martwi, że nie daje znaków życia. Nie włącza się po podpięciu do PC NIC. Próbowałem klawiszami resetować vol down i power i też nic.
    mam pytanie
    1) czy nokia jak każdy inny phone (czytaj samsung) po zbiciu wyświetlacza powinien normalnie działać oczywiście nie wyświetlając obrazu ?

2) czy mogę jakoś sprawdzić czy płyta itd działają ?

dzięki za pomoc
    sm233
    Level 38  
    Jest tam amoled więc jeśli pęknie to zero obrazu i jakichkolwiek śladów życia na nim nie ujrzysz. A możesz sprawdzić czy płyta działa choćby podpinając telefon do komputera, sprawdzisz czy zacznie instalować sterowniki.
    karol659
    Level 9  
    niestety nic nie zaczeło instalować. Masz może pomysł co razem z uderzeniem telefonu mogło jeszcze "pójść" ?
    sm233
    Level 38  
    Może być zwyczajnie rozładowany i też nic się nie stanie.
    karol659
    Level 9  
    leżał pod ładowarka już naście minut.
    sm233
    Level 38  
    Jeśli napięcie mocno spadło to będzie potrzebować kilku godzin.
    karol659
    Level 9  
    jeśli się okaże, że to nie pomaga można jakoś sprawdzić czy usb działa ? być może usb się uszkodził.
    Pocieszny
    Level 38  
    A może jest zalany? Znasz przeszłość tego telefonu?
    karol659
    Level 9  
    nie znam przeszłości a kojarzycie może w ktorym miejscu jest pasek żeby sprawdzić czy czerwony ? ładowanie całą noc nie pomogło.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką. Przed wysłaniem wiadomości użyj przycisku "Pisownia" i popraw błędy. Proszę niezwłocznie poprawić swoje wiadomości w tym temacie. jever 23
    Pocieszny
    Level 38  
    karol659 wrote:
    nie znam przeszłości a kojarzycie może w ktorym miejscu jest pasek żeby sprawdzić czy czerwony ? ładowanie całą noc nie pomogło.

Ten pasek to można, za przeproszeniem, o kant d... rozbić, nie jest wiarygodny. Można zalać telefon daleko od tego wskaźnika i nie będzie nic pokazywał. Trzeba rozkręcić i obejrzeć płytę, żeby ustalić czy jest zalany. A może ktoś po prostu sprzedał Ci złom po jakichś nieudanych naprawach, bo i z takimi przypadkami nietrudno się spotkać. Tak czy inaczej chyba musisz zajrzeć do środka.