Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq Presario CQ60 wymiana taśmy łączącej panel LCD z płytą.

19 Cze 2012 22:48 3395 17
  • Poziom 31  
    Witam.

Rodzice posiadają laptopa takiego jak w temacie.
    Mam pytanie czy istnieje możliwość wymiany samej taśmy łączącej panel LCD z płytą główną laptopa? Czy trzeba wymienić cały panel. Czy ta taśma jest odpinana z dwóch stron?

Czy ktoś z użytkowników wymieniał tą taśmę. Jak nie ma możliwości to czy jest jakaś możliwość naprawy jej.
    Bo trochę bez sensu i kosztowne by było aby wymienić dobry panel jak jest uszkodzona tylko taśma.

Wolę się upewnić przed rozbieraniem laptopa.

Jak post umieściłem w niewłaściwym dziale to proszę moderatora o nie usuwanie tylko o przeniesienie do właściwego działu.

Pozdrawiam.

Grzegorz
  • Poziom 30  
    Można wymienić samą taśmę. Wygląda tak Link

Trzeba zwrócić uwagę iż w tym laptopie może występować taśma na matryce led o oznaczeniu DD00P6LC001 bez inwertera lub na matryce świetlówkową z inwerterem oznaczenie 50.4AH16.001 lub innym zgodnym. Różnice są widoczne w budowie tej taśmy.

Obydwie taśmy kosztują do 100zł i są dostępne na aukcjach.
  • Poziom 31  
    zen3x powiedz mi czy te oznaczenia o których pisałeś są gdzieś na taśmie napisane ? Czy można w jakiś sposób zorientować się , którą mam taśmę ewentualnie zakupić ? Czy muszę rozkręcić laptopa aby zobaczyć rodzaj taśmy i kupić odpowiednią.

Czy będziesz w stanie mi podać po S/n jaki rodzaj taśmy mam szukać na aukcjach?
    S/n 2CE8395HHY laptopa.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Numer podany przez Kolegę będzie widniał na naklejce, która znajduje się na samej taśmie.
  • Poziom 31  
    Dzięki dt1. Rozjaśniło mi to trochę sytuację.

Czyli bez rozkręcenia laptopa raczej się nie obejdzie.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Możesz też jakimś programem wyciągnąć informacje zapisane w pamięci matrycy (EDID). Zawierają one między innymi model matrycy. Na podstawie modelu możesz określić, czy jest to matryca z podświetleniem LED czy CCFL (świetlówka). Natomiast tak czy inaczej rozkręcić go będziesz musiał, a naoczne sprawdzenie jest zawsze najbezpieczniejsze.
  • Poziom 31  
    dt1 zgadza się. Z tymi programami to różnie bywa. Mogą pokazywać niezbyt precyzyjne dane. Masz rację ,że naoczne sprawdzenie jest najbezpieczniejsze. I tak muszę go rozkręcić to nie ulega wątpliwości. Myślałem ,że po numerze seryjnym bez rozkręcania i bez sczytywania danych programem można stwierdzić rodzaj matrycy i taśmy.

Przyszła mi do głowy pewna myśl , napiszę do serwisu HP podam im numer seryjny i może oni podadzą mi rodzaj matrycy i numer taśmy. Chodź znając życie to może być różnie.

Pozdrawiam.

Grzegorz.
  • Poziom 30  
    Podaj dokładny model tego laptopa. Wszystkie informacje na spodzie, na tabliczce znamionowej.
  • Poziom 31  
    zen3x Na nalepce znalazłem takie informacje :

PresarioCQ60
    S/n: 2CE8395HHY
    p/n:FY400EA#AKD
    CQ60-140EW

Czy jesteś w stanie po tym co napisałem podać mi jaka jest użyta taśma w tym modelu ? Jak tak to proszę podaj mi jaką mam taśmę kupić.

Pozdrawiam.

Grzegorz

Dodano po 2 [minuty]:

jackraymund dzięki za link. Przeglądałem go i faktycznie rozbieranie tego laptopa nie jest takie skomplikowane.
  • Poziom 31  
    Witam.

zen3x pomogły ci dane z naklejki jakie ci napisałem? Czy wiadomo jaka jest taśma w tym modelu?

Jak jest problem z wywnioskowaniem po danych z naklejki to trudno. Napisałem do jednego z serwisów autoryzowanych HP i jak na razie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Pewnie jest to owiane tajemnicą i przez to nie chcą odpowiedzieć na e-maila.
  • Poziom 31  
    boro1234567 Dzięki za link. Będzie bardzo przydatny. Szczerze mówiąc to nie wiem czy to jest ta taśma, która jest na zdjęciu. Laptopa jeszcze nie rozkręcałem. Myślałem ,że bez rozkręcenia uda mi się dowiedzieć jaka jest to ta taśma i w tedy ją zamówić , rozkręcić laptopa i ją wymienić.

Czy ty mógłbyś dojść w jakiś sposób po danych jakie znajdują się na naklejce jaką taśmę zastosowali ? Dane z naklejki są podane w poście 10.

Pozdrawiam.
  • Spec od komputerów
    Myślałem że masz rozebranego i porównasz tą tasiemkę ze zdjęciem.
    Z tego co się orientuję to była tam tasiemka o oznaczeniu 50.4AH20.002
    i takiej szukaj.
  • Poziom 31  
    boro1234567 dzięki. Biorę się za poszukiwania.

Jak będę miał jakieś pytania to się jeszcze odezwę.

Pozdrawiam.

Grzegorz
  • Poziom 31  
    zen3x dzięki za link . nie pomyślałem o znanym portalu aukcyjnym. Jedynie wysłałem e-maila do jednego sklepu z zapytaniem czy ową taśmę posiadają.

Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Witam wszystkich.

Dziękuję za pomoc.

Temat zamykam.