Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowa telewizja naziemna - jaką antenę dopasować

krecik-1 19 Jun 2012 23:03 2276 10
    krecik-1
    Level 9  
    Witam.
    Chciałem oglądać telewizją cyfrową na laptopie i w tym celu kupiłem tuner "media-tech MT4167" ale z antenki w jaką jest on wyposażony nie ściąga żadnego sygnału więc w związku z tym mam prośbę:czy ktoś może mi pomóc jaką antenę zewnętrzną powinienem dokupić i na który nadajnik najlepiej ustawić antenę.
    Mieszkam w Rybniku-Boguszowicach w bloku,antenę mogę zamocować jedynie na balkonie przez co nadajniki zarówno w Katowicach-Kosztowach jak i na Skrzycznem nie są bezpośrednio "widoczne" przez antenę.Choć nadajnik z Katowic wydaje mi się bardziej wskazany gdyż w tym kierunku mam ustawioną antenę radiową ze wzmacniaczem i odbiór stacji radiowych jest bardzo dobry.
    Czy w tych okolicznościach jest możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej?
    Czy może lepiej by było podłączyć się do telewizji kablowej bo mam taką możliwość.A jeśli tak to jak mam tego dokonać?
    Z góry dziękuję za ewentualną pomoc i proszę o w miarę zrozumiałą instrukcję jak mam zrobić całą instalację.
    kizek
    Level 35  
    Co się tyczy telewizji kablowej musisz sprawdzić u swojego operatora czy świadczy usługę kanałów cyfrowych, zapewne są płatne ;) + do tego dekoder.
    matis057
    Level 33  
    Odnośnie tego odbioru stacji radiowych to jest różnie.
    Ja dzisiaj przykładowo nasłuchiwałem sobie i złapałem Radio Katowice w idealnej jakości, bo jest tropo. :)
    Ja bym na twoim miejscu poszedł do najbliższego sklepu w którym mają anteny i załatwił wzięcie "na próbę". Myślę, że siatkowa z symetryzatorem na początek. Na jakim piętrze mieszkasz?
    krecik-1
    Level 9  
    Mieszkam na trzecim piętrze,balkon mam od południowo zachodniej strony.

Dodano po 19 [minuty]:

A może antena pokojowa by wystarczyła.Co Ty na to?
  • Helpful post
    matis057
    Level 33  
    Nie sądzę żeby antena pokojowa dała sobie radę w tych rejonach.
    Spróbuj na początek siatkę z symetryzatorem. Bez eksperymentów niczego się nie dowiemy.
    krecik-1
    Level 9  
    Myslisz że siatka będzie lepsza niż antena kierunkowa?
  • Helpful post
    matis057
    Level 33  
    Siatka będzie odbierała sygnał z ewentualnych odbić co pomoże odbierać bezproblemowo przekaz.
    Trzeba eksperymentować.
    krecik-1
    Level 9  
    Rozumiem.Dzięki!

Dodano po 2 [minuty]:

Mogę wiedzieć skąd jesteś i czy miałeś podobne problemy z odbiorem?
    matis057
    Level 33  
    Wronki (Wielkopolska)
    Nie miałem takich problemów, bo tutaj akurat nie mam gęstych zabudowań i mam bezpośrednią widoczność do nadajnika.
    krecik-1
    Level 9  
    Acha.Jeszcze raz dzięki!

Dodano po 2 [minuty]:

Jest moze ktoś z Rybnika lub okolic i ma podobne problemy z odbiorem DVB-T?