Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LTC 303 nieliniowość mocy sygnału z anteny??

19 Cze 2012 23:08 1251 4
  • Poziom 11  
    Witam

Mam tuner DVBT jak w temacie i problem jest taki:

Antena ustawiona na Kraków, tuner zaprogramował 15 kanałów z tym że tvp 1 i tp2 i ATM rozrywka mają poziom sygnału od 90 do 100% a ine od 30 do 70% i skaczą różnie....

Czym to może być???? próbowałem już różnych wtyczek podłączyłem tuner bezpośrednio do anteny i dalej lipa.....

Dodam ze tuner mam ok 2 miesiące i przedtem wszystko było OK od około tygodnia coś się zaczęło kaszanić....

spotkał się ktoś z takim przypadkiem???

przykładowo ATM rozrywka 506MHz sygnał OK
    POLSAT TVN TV6 818MHZ i sygnał 50% i tnie obrazem

byłem w sklepie reklamować i gość przeprogramował go na Katowice i wszystko chodziło OK

Jakieś pomysły?
  • Poziom 35  
    Podaj kolego informacje o swojej instalacji antenowej.
  • Poziom 11  
    hmmm a wiec tak,
    instalację robił ojciec wiec bardzo szczegółów nie znam ale jest coś takiego :

- antena kierunkowa ze wzmacniaczem (ponoć jest przeznaczona do cyfry cokolwiek to znaczy:) );
    -od tego kabel do video i z video do hmm rozdzielacz aktywny na cztery TV (video po drodz po to że za jego pomoca wpuszcza satelite w kabel antenowy jak dobrze to rozumie
    - ozywiście dwa zasilacze jeden dla wzmacniacza antenowego a drugi dla aktywnego rozdzielacza. Oczywiście rozdzielacz ma pokretło wzocnienia tłumienia ale jakoś nie widze aby coś się zmieniało jak sie nim kręci....

z rozdzielacza do TV

dodam ze problem jest w każdym miejscu gdzie jest tv w domu w każdym pokoju

aktualnie przeciąłem kabel prosto od anteny zaraz za zasilaczem i wstawiłem z ciekawości rozdzielacz pasywny na dwa tv (taki w metalowej obudowie) nic sie nie zmieniło gorzej tez nie jest...

Najdziwniejsze jest to że przedtem było OK a tu raz ciach i problem.....

zastanawiam się czy to czasem nie jest coś z glowica bo ten tuner to jedno wielkie dziadostwo gniazda euro nie przykręcone do hassis a ni obudowy wszystko delikatne i wiotkie... :/sprawdziłem czy nie ma jakiejś pękniętej ścieżki i tak plomba jest zerwana bo przykleili w takim miejscu że niech ich....... :/

pęknięcia nie widzę..... ale jak zauwazyć jak tam ścieżki jak włos...???
  • Poziom 35  
    Sprawdź na stronie www.dvbtmap.eu czy jesteś w zasięgu nadajnika/nadajników i w jakiej jesteś odległości od nich.
    Za dużo tych wzmacniaczy w tej całej instalacji.
    Jeżeli możesz, to rozrysuj tą instalacje.
  • Poziom 11  
    Ok, rozrysuję jak tylko chwilkę znajdę....

Tylko dziwne jest to że przedtem wszystko było OK.. :/

Dobra temat zamknięty....

WINA LTC, czyli tunera głowica ma albo gdzieś przerwę albo zwarcie albo coś... :/

Generalnie próba naprawy skończyła się zabiciem głowicy.... :)) hehhhh :)

ale za to został mi player dla dzieciaka na bajki... :)

Powiem tylko że MANTA przy LTC to mercedes...... :))

Co do instalacji antenowej to nie wiem czy jest ok bo nie mam innego tunera... zamykam temat.....