Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywacja WIndows XP Professional

20 Cze 2012 09:58 14453 12
  • Poziom 20  
    Witam.Mam problem z aktywacja windowsa xp.Laptopa kupiłem jakiś rok temu na allegro. Dostalem go bez płytki z systemem ,sprzedawca twierdzi ze tez jej nie posiadal.Po zakupie sformatowalem dysk i zainstalowałem Windowsa z płytki pożyczonej od kolegi,potem używałem narzędzia do zmiany klucza microsoft i wszystko hulało.Teraz nie mam już dostępu do płytki a potrzebuje wgrać system i nie wiem co zrobić.Próbowałem instalować z płytki znalezionej w domu i zmienić klucz ale nie da się.Co w tej sytuacji mam zrobić?Czy system ma być z sp1 czy 2?
    Na stickerze pisze :
    Windows XP Professional 1-2CPU
    Toshiba
    Product Key:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  • Poziom 20  
    Używałem go zaraz po instalacji wiec nie miałem SP3 i nie działa.Zastanawiam się czy zmiana płyty głównej ma jakieś znaczenie ? Poprzednia padła zmieniłem na taka sama i wszystko działało.
  • Poziom 43  
    skalsky5000 napisał:
    czy zmiana płyty głównej ma jakieś znaczenie ?

Co najmniej mogła mieć (to jest wersja bardzo optymistyczna). W związku z tym... kup system.
  • Poziom 18  
    Nie bardzo rozumiem... a po co zmieniać klucz ? I jaki masz komunikat przy próbie aktywacji ? (aktywacja przez internet ?)
  • Poziom 39  
    Do "legalizacji" służy cd-key umieszczony na naklejce licencyjnej.
  • Poziom 27  
    Witam

Jeżeli sprzedawca nie miał płytki, to pewnie notebook posiada bądź posiadał partyję recovery do systemu - sprawdzałeś to? Druga rzecz to instalacja systemu: do klucza na obudowie będzie pasowal OEM producenta notebooka - może warto skontaktować się ze wsparciem i zapytać o możliwość zamówienia płytki recovery do tego notebooka?

Pozdrawiam

Krystian Tokarski
  • Poziom 20  
    Laptop kiedy do mnie przyszedł nie miał recovery.Sticker z kluczem licencyjnym mam pod laptopem ale w trakcie instalacji go nie przyjmuje.Zmiana klucza dlatego ze nie mam oryginalnej płytki potem zmieniałem klucz na swój ze stickera i przechodził test legalności.
  • Poziom 39  
    W "fabryce" mieliśmy problem z reinstalacją Windows XP Pro - brak oryginalnych nośników mimo, że sprzęt pochodził z jak najbardziej legalnego źródła. Miła Pani z infolinii Microsoft zaleciła pożyczenie oryginalnego nośnika o etykiecie odpowiadającej posiadanej wersji systemu Windows i jego instalację wykorzystując klucz licencyjny znajdujący się na obudowach posiadanych komputerów. Co to jest etykieta (nazwa) dysku i jakie są wersje można poczytać w sieci. Znajdź właściwy dysk cd i system na 100% zaakceptuje klucz z naklejki umieszczonej na laptopie. Ale dla pewności co do legalności działania w twoim przypadku polecam telefon lub mail do supportu Microsoft Polska.
  • Poziom 43  
    Skupcie się, proszę - ani wiadomo jaki laptop, ani co z tożsamością płyty głównej (po operacji wymiany).
  • Poziom 20  
    Ok od początku.Laptop Toshiba Tecra S1.Kilka miesięcy temu padła płyta główna (przy moim udziale). Kupiłem taka sama i wstawiłem.Wszystko działało bez problemu do teraz kiedy chciałem zainstalować Windowsa.Mam jakiś Windows XP sp2 ale nie przyjmuje mi klucza w trakcie instalacji.Wcześniej udało mi się zmienić klucz po instalacji , przy pomocy narzędzia Microsoftu i system działał normalnie,aktualizował się przeszedł weryfikacje.Teraz tak nie mogę i nie wiem co z tym zrobić.Jak mogę sprawdzić jaka wersja była zainstalowana fabrycznie ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież jest napisane: Windows XP Professional bez service packów brandowany dla laptopów Toshiba.
  • Poziom 20  
    Problem rozwiązany pożyczyłem z firmy płytkę windowsa xp profesional sp2 i klucz przeszedł w trakcie instalacji.Weryfikacja też przeszła bez problemu .Dziękuję wszystkim za pomoc.