Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra64 zamiana manipulatorów

seba_x 20 Cze 2012 10:06 1418 5
  • #1 20 Cze 2012 10:06
    seba_x
    Poziom 31  

Muszę zamienić miejscami manipulatory, jeden z lcd drugi zwykła klawiaturka z ledami. Chciałbym zrobić to najprościej tj. zamienić kabelki w centrali i w związku z tym pytanie : jak rozpoznać gdzie podłączone są te dwa konkretne manipulatory ?

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 20 Cze 2012 10:41
    maly_smok
    Poziom 21  

DTM,CKM - szyna manipulatorów LCD,
    DT1,CK1,DT2,CK2 - szyny ekspanderów(również manipul. LED)

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 20 Cze 2012 10:41
    tehaceole

Poziom 28  

Którą z poniższych klawiatur strefowych posiadasz?
    INT-S-GR
    INT-SK-GR
    INT-S-BL
    Manipulator LCD podłączony jest w centrali do tzw. szyny manipulatorów i korzysta z zacisków:
    +KPD - zasilanie
    DTM - dane
    CKM - zegar
    COM - masa

Manipulator strefowy (LED) podłączony jest do szyny ekspanderów. Integra64 posiada 2 takie niezależne szyny w których oznaczenia to:
    +EX1
    DT1
    CK1
    COM
    dla szyny pierwszej lub
    +EX2
    DT2
    CK2
    COM
    dla szyny drugiej.

W Twojej sytuacji sprowadza się to do zamiany 3 żył pomiędzy dwoma szynami: manipulatorów i ekspanderów. Czemu trzech? Bo COM czyli masa całego układu jest wspólny. No chyba, że koniecznie chcesz żeby wnętrze centrali wyglądało "ładnie" to wtedy i COMy zamieniasz (ja bym tak zrobił).

Generalni powinieneś zrobić tak:
    - wejść w tryb serwisowy
    - otworzyć obudowę centrali (chyba, że nie ma styku sabotażowego to wtedy pomijasz wejście do TS)
    - odłączyć zasilanie sieciowe (bezpiecznik w trafo)
    - odłączyć akumulator
    - zdemontować manipulatory
    - zamienić manipulatory miejscami
    - zamienić przewody pomiędzy szynami
    - zablokować styk sabotażowy (jeżeli występuje) w pozycji symulującej zamknięcie pokrywy
    - podłączyć akumulator
    - podłączyć zasilanie sieciowe
    - wejść w tryb serwisowy (o ile jest styk sabotażowy)
    - usunąć blokadę styku
    - zamknąć pokrywę
    - wyjść z trybu serwisowego

Problemem może być wykorzystanie lini Z1 i Z2 w manipulatorach. Wtedy z trybu serwisowego lub z poziomu softu DloadX musisz także odpowiednio pozamieniać wejścia, ich typy, reakcje i przynależność do stref.

Ważna uwaga!
    Przed odłączeniem manipulatorów sprawdź dokładnie co siedzi w Z1 i Z2 i to, jakim przewodem dysponujesz. Żeby się nie okazało, że trzeba będzie też jakieś dodatkowe przepinki robić dla sygnałów z czujników.

To tak w skrócie... :)
    Powodzenia Kolego!

0
  • #4 20 Cze 2012 11:15
    seba_x
    Poziom 31  

Dokładnie nie wiem jaki to model klawiatur strefowych, moje, bo mam dwie wyglądają tak jak INT-S-GR i INT-S-BL .

>tehaceole dzięki za szczegółowy opis.

0
  • Pomocny post
    #5 20 Cze 2012 11:17
    tehaceole

Poziom 28  

Nie ma problemu. Po to jest to forum żebyśmy mogli sobie nawzajem pomagać. :)

Daj znać jak poszło.

0
  • #6 23 Cze 2012 11:51
    seba_x
    Poziom 31  

tehaceole napisał:
    Nie ma problemu. Po to jest to forum żebyśmy mogli sobie nawzajem pomagać. :)

Daj znać jak poszło.

Wykonałem wszystko wg twojego opisu, wygląda na to że działa. Dzięki wielkie za pomoc !

0