Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips L01.2E wylacza sie

20 Cze 2012 14:23 1308 2
  • Poziom 10  
    witam,
    Mam problem z Tv Philips 21pt1557 z plyta L01.2E, po strzale z sieci 220V padly ele3menty w przetwornicy.
    Wymienilem scalak, tranzystory, diody w mostku prostowniczym i TV ruszyl, ale wylacza sie jak jest jasniejszy obraz. Napiecie glowne MainSupply spada nawet do 70V i TV sie wylacza i za chwile wlacza. Wyswietla blad 11. Stabilny obraz jest tylko przy wybraniu wejscia AV, jesi wybrany jest odbior z anteny i poda sie sygnal TV sie resetuje. Napiecie na nozce 3 TEA1507 w zasilaczu jest w poblizu 0. POo zwarciu transoptora (kolektor z emiterem) napiecie glowne wzrasta do ok 140VV, to samo dzieje sie po zwarciu T7540, czyli transoptor zyje. Wymienilem tez T7406 jak ktos wczesniej pisal ale nie pomoglo.
    Nie wiem czy przetwornica osiaga za mala moc, czy tez cos ja zwiera ?
    Bardzo prosze o pomoc bo TV stoi rozgrzebane na stole i nie wiadomo co z nim robic ? Utylizowac czy ratowac ?

Proszę poprawić cały post, oraz tytuł tematu. Regulamin. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [RR]
  • Poziom 15  
    Wymień elektrolity po pierwotnej i wtórnej stronie przetwornicy.
    Moderowany przez radsat:

Naprawdę? Proszę czytać ze zrozumieniem to co autor pisze.

• Poziom 43  
    rurek napisał:
    Bardzo prosze o pomoc bo TV stoi rozgrzebane na stole i nie wiadomo co z nim robic ? Utylizowac czy ratowac ?

Ratować.
    Ale Ty go nie uratujesz chyba. Niestety.
    A zresztą .... czytaj dalej forum, wymieniaj bez ładu i składu, bo tak napisali gdzieś. Może Ci się uda.
    waldi644 napisał:
    Wymień elektrolity po pierwotnej i wtórnej stronie przetwornicy.

Gratulacje!