Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie danych z dysku Samsung PORTABLE M2

podobnoja 20 Cze 2012 15:05 2312 4
  • #1 20 Cze 2012 15:05
    podobnoja
    Poziom 8  

Witam

Mam problem dysk Samsung Portable M2 wczoraj chodził bez problemu, dzisiaj po podłączeniu do USB wydaje dziwne dźwięki (pika), tak przez 5s, potem dioda mruga 3 razy szybko, potem 1s przerwy i tak w kółko... Wyczytałem, że to jest objaw najprawdopodobniej, że głowica nie zaparkowała na swoim miejscu i stanęła na powierzchniowi talerza...

Dysk jest nie widoczny w biosie, Windowsie, telewizorze... sprawdzałem programem DMDE i nie widzi go również...

Jest jakaś szansa, że mogę odzyskać dane? Jeśli tak jakim programem, czy może zdemontować obudowę i zakupić terminal? Czy wogóle coś to da? Czytając forum dowiedziałem się, że najprawdopodobniej nie ma w nim wejścia ata, sata, esata tylko samo USB... Firmy specjalizujące wyceniły naprawdę (przez telefon) około 500 do 2500 zł.....

Pozdrawiam i dzięki za pomoc...

0 4
  • #2 21 Cze 2012 17:33
    y20
    Poziom 14  

Myślę jednak, że jest w nim interface ATA/SATA co do pikania, często mam tak ze swoim ADATA USB 3.0 jednak jest to problem z dostarczeniem mu odpowiedniego prądu do pracy poprostu kontroler USB 2.0 nie wyrabia. Jednak jeśli nie działa Ci nie tylko w komputerze (różne gniazda USB) a także w telewizorze w którym wcześniej działał to faktycznie problem może być sprzętowy. Jedyną możliwością jest oddanie go gdzieś do ekspertyzy i wycena odzysku danych o ile posiadasz tam jakieś istotne dane.

0
  • #4 21 Cze 2012 21:44
    y20
    Poziom 14  

Zobacz co napisał ...

podobnoja napisał:
    Dysk jest nie widoczny w biosie, Windowsie, telewizorze... sprawdzałem programem DMDE i nie widzi go również...

jak ma to niby zrobić skoro dysk jest nie wykrywany?

0