Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparatura: nadajnik i odbiornik na 9,6V

20 Cze 2012 17:58 1684 5
 • Poziom 7  
  Aparatura: nadajnik i odbiornik na 9,6V
  Aparatura: nadajnik i odbiornik na 9,6V

  Witam wszystkich. Mam nadzieje, ze ktoś mi pomoże.
  Mam zamiar uruchomić ten samochodzik na zdjęciach powyżej.
  Na początku był to stary samochodzik, który postanowiłem uruchomić z silnikiem i aparaturą od helikoptera. Silnik działał i wszystko Ok, ale skręt bo w helikopterze cały czas pracuje śmigło tylne które służy do skręcania, a był to helikopter 2- kanałowy i po prostu po włączeniu cały czas koła w samochodziku skręcały w prawo. Potem ta aparatura się spaliła i zakładałem wiele innych, ale paliły się one no bo nie były raczej na 9,6 V.
  Potrzebuje aparatury na bateria 9,6V 700mAh 8XAAA, silni szczotkowy ten co na zdjęciu i pod silniczek do skrętu. Chciałbym żeby jeździł w przód i w tył oraz skręcał. Prosze o podanie nazwy lub linka do takiej allegro czy coś i jak to podłączyć wszystko?

  Jeżeli zamieściłem w złym dziale mój post proszę o przeniesienie.
 • HELUPOWER
 • Moderator Robotyka
  Normą zasilania odbiorników i serwomechanizmów modelarskich jest 5-6V.
  Do zasilania silników stosuje się inne napięcia, często dużo wyższe.
  Rozwiązaniem jest separacja obwodu sterującego od zasilającego napęd.

  Niestety to, co pokazujesz, to typowa zabawka za 50zł. Naprawa jest nieopłacalna, a w grę wchodzi tylko przeszczep elektroniki z innej podobnej zabawki. koszty niestety są wyższe niż po prostu zakup nowego samochodzika.

  To jednorazówka. nie opłaca się niczego do niej dokupować.
  Koszt typowej aparatury modelarskiej do samochodu (dwukanałowej) to ok. 150zł.
  Do tego serwo skrętu, regulator silnika i zasilacz odbiornika i serw (często bywa wbudowany w regulator). koszty robią się tak duże, że lepiej kupić prawdziwy model RC w zestawie za ok. 400zł.

  Takiej elektroniki jaką miałeś tam pierwotnie nie dokupisz. Nie są sprzedawane jako części. Są tak niskiej jakości i mają tak niski koszt produkcji, że nie opłaca się handel jako częściami zamiennymi.

  Zaś elektronika modelarska to już zupełnie inna bajka i inne klasa wydatków.
  Za to jakość o wiele większa.

  Możesz poszukać podobnego samochodzika z uszkodzoną mechaniką -np. nadepniętego przez nieuwagę. może wtedy cena byłaby na tyle niska, ze opłacało by się przeszczepić elektronikę.
 • HELUPOWER
 • Poziom 7  
  Dzięki za odpowiedź ale nie wiem czy zauważyłeś: silnki napędu i sterujący nie są od tego samochodziku tylko od helikoptera. Aparatura od helikoptera nie zdawała egzaminu. Chodzi mi tylko o doradzenie czy mogę kupić aparaturę na 9,6 V do tych silników. Czy tak jak napisałeś wyżej na 6V i jak tak to jaką. Pozatym po przeszczepie silników z helikoptera po wypadku., samochodzik jexdził tylko tak jak napisałem skręt bo w helikopterze inaczej działa, a ten silnik napędu taki sam jak w typowych szczotkowych buggy z tego co widziałem
 • Poziom 12  
  Tak jak madrik napisał nie opłaca się tego robić.
  Po drugie nie ma czegoś takiego jak odbiornik na 9,6V.
  Zazwyczaj są od 4,5-6V. Do sterowania silnikiem głównym (o wyższym napięciu) służy regulator, którego podłączasz do odbiornika (w tym przypadku mówie o sterowaniu proporcjonalnym w lepszych aparaturach- nie to co masz w tej zabawce).
  Tutaj masz jako przykład średniej klasy regulatora, są droższe i są też tańsze. Pamietaj autko musi mieć reg. 2-kierunkowy:)
 • Moderator Robotyka
  W zabawkach, takich jak ten samochodzik czy takich jak to latadło, udające helikopter, dla obniżenia kosztów produkcji (bo to zabawka), stosuje się zintegrowane płyty sterujące. Taka płytka zawiera wszystkie elementy potrzebne do pracy urządzenia. Także procesory z oprogramowaniem.

  W śmigłowcu nie da się zastosować prostego sterowania jak w samochodzie. Konieczne jest miksowanie kanałów. Inaczej mówiąc, są one powiązane ze sobą.

  Stąd, kiedy stosujesz taką płytkę w samochodzie na przykład, nie działa ona prawidłowo. Tzn. prawidłowo dla helikopterka, źle dla samochodu.
 • Użytkownik usunął konto