Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini wieża Philips MCM2000 czy Sharp XL-DH10NH

Vakiki 20 Jun 2012 18:03 2683 1
 • #1
  Vakiki
  Level 1  
  Jak w temacie, którą polecacie? Jak z jakością dźwięku, trwałość, łatwość obsługi, ogólnie które firmy robią dobry sprzęt audio- może jakieś inne propozycje w podobnych cenach 300-400zł.

  Mile widziane opinie posiadaczy.

  Philips
  http://www.ceneo.pl/13566599s

  Sharp
  http://www.ceneo.pl/5073624s

  Z góry dzięki za pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  firstaustria11
  Level 9  
  Miniwieże mimo swoich małych rozmiarów są bardzo uniwersalnym sprzętem do odtwarzania muzyki, ponieważ potrafią odtworzyć wiele formatów dźwięków. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takiego sprzętu, różnej jakości, dlatego łatwo jest popełnić błąd podczas wyboru.

  Przed zakupem mini wieży należy przemyśleć kilka parametrów.
  Pierwszym elementem, na który dobrze jest zwrócić uwagę przed kupnem urządzenia jest sposób ładowania płyty, on zależy od wygody użytkowania sprzętu i bezpieczeństwie samej płyty. W dostępnych aktualnie modelach płytę można załadować od góry- należy wtedy szczególnie dbać o czystość tego elementu. Drugi sposób to wkładanie płyty do wysuwanej szuflady, jest to bardziej wygodny i bezpieczny sposób.

  Jednym z głównych elementów wieży są kolumny głośnikowe. To od nich zależy jakość dźwięku. Wybierając sprzęt należy zwrócić uwagę na moc głośników, wyrażaną w watach. Średnia moc głośników wynosi od 3 do 50 W. Nie należy sugerować się wartościa podawana w specyfikacjach (np. 200W), ponieważ jest to szczytowa moc urządzenia jaką można osiągnąć tylko w warunkach studyjnych przez krótki czas. Ważnym elementem kolumn jest ich obudowa. Najbardziej zbliżony do naturalnego efekt dźwiękowy, pozbawiony szumów i zakłóceń, uzyska się dzięki drewnianej obudowie, pokrytej lakierem fortepianowym. Najtańsze modele posiadają obudowy z płyty wiórowej, z papierowymi głośnikami.
  Miniwieże powinny obsługiwać formaty dźwięku t.j.: DVD, DivX, MP3, WMA, CD, CD-R, CD-RW itd. Niektóre modele są dostosowane do odczytu płyt DVD oraz formatu Avi, czyli obrazu.

  Ważnym elementem wieży jest tuner radiowy z systemem rds, pozwalającym na wyświetlanie różnych komunikatów radiowych i nazw utworów z wykonawcami. Dużym udogodnieniem w produkowanych obecnie urządzeniach tego typu jest również wbudowany dysk twardy, umożliwiający zapisanie utworów w pamięci wieży, ich pojemność sięga 160 GB.

  Przy wyborze zwróć uwagę na typ oraz ilość złączy jakie posiada sprzęt, dzięki temu urządzenie będzie mogło współpracować z innymi sprzętami, najważniejsze z nich to USB (pozwala na podłączenie pendrive`a z muzyką), AUX i stacja bazowa pod odtwarzacz MP3, stacja dokująca iPoda, gniazda kart pamięci SD oraz Bluetooth.

  Miniwieży mogą posiadać także dodatkowe funkcje- niektóre z nich to: korektor dźwięku dostosowuje ustawienia dźwięki do upodobań użytkownika, korektory płynnej regulacji ustawień tonów niskich i wysokich, oferujące dźwięk przestrzenny np. Dolby Surround, Incredible Surround. W poszczególnych modelach może występować także zmieniarka płyt (od 3 do 5 płyt), subwoofer (dodatkowy głośnik, wzmacnia basy), wejście mikrofonowe, zegar i budzik, dodatkowe wejścia TV.