Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stare głośniki radiowęzłowe-uliczne-parkowe, prośba o identyfikację

Atreyu 20 Cze 2012 18:51 1379 2
 • #1 20 Cze 2012 18:51
  Atreyu
  Poziom 22  

  Witam!

  Zwracam się do Was bo moje wiadomości w tym temacie są raczej mizerne. Kuzyn od jakiegoś czasu szuka zabytkowych kolumn głośnikowych zewnętrznych takich jakie stosowano za tow. Gierka na pochodach pierwszomajowych ;) Sam dobrze pamiętam te głośniki, bo całe miasto było nimi zastawione, ale nigdy nie wpadłem na pomysł by spisywać ich symbol. Obecnie bardzo trudno je gdziekolwiek spotkać, kuzyn wypatrzył jednak w sieci jedno zdjęcie z taką kolumną:

  Stare głośniki radiowęzłowe-uliczne-parkowe, prośba o identyfikację

  Najprawdopodobniej były to radiowęzłówki 110V, ale wbrew pozorom brzmienie miały całkiem znośne. Wraz z tymi kolumnami występowały też małe, jednodrożne kwadratowe kolumny, niekiedy te kwadratowe można zobaczyć jeszcze na dworcach PKS i w niektórych parkach. Kolumny te (te duże ze zdjęcia) do niedawna wisiały w Warszawie na rondzie Wiatraczna przed przebudową. Mam też informację że dwie takie kolumny wiszą bądź wisiały w Warszawie na pl. Konstytucji na budynku MDM (przy neonie siatkarki). Nie pytajcie się mnie do czego jemu takie kolumny bo nie wiem. Może chce sobie kino na świeżym powietrzu uruchomić ;)

  Jeżeli ktokolwiek wie jaki to typ kolumn, jakie miały parametry techniczne i kto był ich producentem to proszę o info.

  Maciek.

 • #2 08 Gru 2013 16:31
  maksiu234
  Poziom 2  

  Też się zastanawiam co to są za kolumny. Te kwadratowe co można spotkać na dworcach pks to takie same miałem w szkole na budynku z 4 były, ale po termomodernizacji zostały zdjęte :'(

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME