Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka z radia 6006E z Forda Mondeo Mk III

20 Cze 2012 19:51 1904 2
 • Poziom 9  
  Witam. Mam problem ze zmieniarką w moim samochodzie. Zmieniarka jest na 6 płyt, wbudowana w radio. Problem polega na tym iż mechanizm na którym znajduje się laser nie trafia w środek płyty, zaczyna się kręcić lecz płyta zostaje nieruchoma. Po wciśnięciu przycisku "eject" zaczyna się proces wyjmowanie płyty lecz nie dochodzi on do skutku ponieważ płyta znajduje się w złym miejscu. Po kilku nieudanych próbach "wyplucia" płyty, zmieniarka przenosi ją na sam dół magazynka a radio przestaje ją widzieć (komunikat "NO DISC"). I w taki oto sposób płyta zostaje zablokowana w środku. Dzieje się tak z wszystkimi 6-cioma płytami.
  Ma ktoś pomysł co może być uszkodzone?
 • Poziom 14  
  Te radia to istna tragedia konstrukcyjna. Możliwości uszkodzeń jest cała masa od rozjechanej mechaniki, przez uszkodzone zębatki, uszkodzone mocowanie modułu lasera przez co nie potrafi powrócić do położenia początkowego itd. Cieżko zdalnie powiedzieć co może być nie tak, poza tym były dwie wersje tych napędów, jedna trochę poprawiona i mniej awaryjna. Jeżeli nie masz dobrych zdolności manualnych i jesteś w stanie patrząc na elementy dotrzeć jak co działa to rozkreć i zobacz co się dokładnie dzieje, jeżeli nie to nie dotykaj bo szkód można narobić bardzo łatwo a o częsci do tego ciężko.

  pozdrawiam
 • Spec od car audio
  Opisany objaw jest dość charakterystyczny dla tych zmieniarek. Jeśli mechanizm jeszcze całkowicie się nie przestawił, dość łatwo to naprawić. Niewłaściwe naprowadzanie płyty na zabierak jest skutkiem zanieczyszczonego wałka transportera i rozkalibrowanego prowadnika płyty. Wystarczy (bez demontażu mechanizmu) umyć wałek i lekko przeciągając do góry poprzeczną blachę (tę z naklejonymi białymi ślizgami z włókniny) wprowadzającą płytę skorygować naprowadzanie.