Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań teoretycznych z C++ i Javy.

20 Cze 2012 21:18 1074 4
  • Poziom 13  
    Witam

Mam kilka pytań, które mogą się wydać proste, ale w internecie nie mogę znaleźć na nie jednoznacznych odpowiedzi. Wystarczą mi odpowiedzi w stylu tak/nie.

1. Czy metody statyczne są dziedziczone(w C++ oraz Javie)?
    2. Czy w Javie obiekty automatyczne mają zakres bloku?
    3. Czy w Javie wartością zmiennej zawsze jest obiekt?
    4. Czy w C++ składowe chronione mogą zostać zdefiniowane w klasie pochodnej?
    5.Czy atrybuty statyczne można rozumieć jako atrybuty wspólne dla wszystkich obiektów klasy?

Moje odpowiedzi to:
    1. ?
    2. ?
    3. NIE
    4. TAK
    5. TAK
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Gdzieś w początkowej części tego tutoriala występują szczegółowe odpowiedzi z przykładami na te pytania.
  • Poziom 17  
    McMonster napisał:
    Gdzieś w początkowej części tego tutoriala występują szczegółowe odpowiedzi z przykładami na te pytania.

Szczególnie na pierwsze pytanie dot, C++ ;)

Wracając do tematu i odpowiedzi na pytania:
    1. W C++ metody statyczne są jak najbardziej dziedziczone, ale za to nie moża wykorzystać polimorfizmu (funkcje statyczne nie są wpisywane do vtaba).
    4. Tak
    5. Tak

Na marginesie to sprawdzenie w kompilatorze na przykład pytania pierwszego zajmuje pewnie z 30 sekund.
  • Poziom 13  
    1. W Javie sa dziedziczone rowniez
    2. Jakiego bloku? podaj konkretny przyklad z wartosciami bo deklaracja int nadaje mu wielkosc 16 bitow ale nie wiem czy o to ci chodzi
    3. w pewnym sensie tak, w javie wszystko jest obiektem i z teoretycznego punktu widzenia "int i=10" to dla JVM Integer i = new Integer(10), a zapis 1. to tylko zapis skrocony
  • Poziom 32  
    sevare napisał:
    3. w pewnym sensie tak, w javie wszystko jest obiektem i z teoretycznego punktu widzenia "int i=10" to dla JVM Integer i = new Integer(10), a zapis 1. to tylko zapis skrocony

Myślę, że nie jest to prawdą. Java ma prawdziwe proste typy danych (prymitywne), chociaż dzięki mechanizmom autoboxingu i unboxingu można je w kodzie traktować niemal zamiennie (z paroma wyjątkami oczywiście).