Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma iP 4500 - uszkodzona głowica

20 Cze 2012 21:20 11027 15
  • Poziom 8  
    Drukarka Canon Pixma iP 4500, 3 lata bezawaryjnej pracy na zamiennikach ActiveJet przestała drukować. Pomarańczowa dioda miga 5 razy = uszkodzona
    głowica drukująca. Po pobieżnym przemyciu spirytusem zaczęła drukować lecz
    po wyłączeniu i włączeniu następnego dnia już nie. Wszystkie pojemniki z tuszem
    pełne. Czy trzeba kupić nową głowicę, jaką (oryginał czy są zamienniki), może
    jakieś inne rozwiązanie? Dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Mam ip 3600, miałem takie same objawy lecz nie kupowałem ( i nie kupuję) acttivjeta, wychodzą za drogo, na znanym serwisie aukcyjnym jest user (chyba) J_O_K_E_R i sprzedaje je w cenie ok 2 zł (bez chipa). (na początku też kupowałem głowice)
    W internecie jest full opisów jak udrożnić głowicę, lecz jeden tylko mi pomógł - wrzątek, nalej wrzątek do podstawki nie za dużo, tak aby nie zalała elektroniki, czyli dół głowicy jest na dole taka biała płytka ala ceramiczna i to zanurz. operacje powtarzaj ze 3 razy do chwili aż nie będzie kolor wypływać, dodatkowo nabierz w strzykawkę wody(wrzątek) i nalej ją pod ciśnieniem w otwór tak gdzie chodzi tusz (w te siteczko) to też powtórz kilka razy aż będzie leciała woda. Po operacji wytrzyj ręcznikiem papierowym, poczekaj chwile i sprawdź.
  • Spec od drukarek
    Ryszard01 napisał:
    Po pobieżnym przemyciu spirytusem zaczęła drukować lecz
    po wyłączeniu i włączeniu następnego dnia już nie

Czy li znowu masz:
    Ryszard01 napisał:
    Pomarańczowa dioda miga 5 razy = uszkodzona

Jeśli tak, to do wymiany. Zamienników nie ma, tylko oryginał. Koszt 200-300 zł.
  • Poziom 8  
    Do Kempasa: dziękuję za poradę; dzisiaj będę próbował.
    Do endriuf'a: gdyby powyższa porada nie pomogła - masz "namiary" na solidny
    sklep z głowicami?
  • Poziom 16  
    Nie wiem czy jest sens kupować głowic w tej cenie gdzie juz nowszy model ip4950 można kupić za ok 300 zł lecz głowice są drogie.
    Jeżeli nie zależy Ci na drukowaniu płyt CD to może warto kupić coś innego z atramentówek np IP3600 gdzie głowica jest w cenie 160 zł a drukarka niecałe 300 zł.
    Głowice najtaniej zawsze znalazłem na serwisie aukcyjnym,
  • Spec od drukarek
    Ja kupuję w Fis-Komp.
  • Poziom 33  
    Nie polecam kupna głowicy. Miałem podobny problem. Padła mi głowica, tylko że razem z nią padła i płyta główna w drukarce. Kupiłem głowicę a problem płyty pozostał. Sprawdź przed kupnem głowicy że reszta drukarki jest sprawna. W serwisie mi mówili że raz na 4 przypadki przy głowicy pada też płyta główna.
  • Spec od drukarek
    Rzeczywiście, zdarza się, że razem z głowicą pada płyta główna - na dodatek ten defekt często objawia się dopiero po włożeniu nowej głowicy, gdy drukarka wypuszcza tylko czyste kartki.
  • Poziom 8  
    Odpowiadam wszystkim Kolegom:
    Kempas-Twoja rada jest rozsądna i rozważałem ją wcześniej. Lecz (trudno moze
    uwierzyć) używam wszystkich funkcji tej drukarki, np. nadruk na CD, druk fotografii,
    PictBridge, dupleks... Oferowane obecnie modele albo nie mają danej funkcji albo
    mając wszystkie są droższe od ceny głowicy.
    endriuf-sprawdzę podany "namiar".
    12paweł i konmaj-wasze uwagi napędziły mi stracha. Nie wiem jak sprawdzić płytę
    główną. Opiszę objawy: po włączeniu drukarki wydobywają się z niej charakterystyczne odgłosy (jak zwykle), miga zielona dioda; odgłosy ustają, zielona
    dioda świeci ciągle i zaczyna 5x pulsować dioda pomarańczowa. Gdy teraz "zlecam"
    drukowanie pojawia się na ekranie komunikat o uszkodzonej głowicy.
    Dziękując za dotychczasową cierpliwość czekam na dalsze Wasze wpisy.

Dodano po 52 [minuty]:

P.S.
    endriuf czy dobrze znasz ten sklep/serwis i możesz go polecić? Jesli tak wysłałbym
    tam drukarkę. Pytam, gdyż lata pracowałem w serwisach samochodowych (także
    autoryzowanych znanych marek) i wiem, jak "strzyże" się klientów nie znających
    tematu. A ja taki jestem w drukarkach.
  • Spec od drukarek
    Ryszard01 napisał:
    endriuf czy dobrze znasz ten sklep/serwis i możesz go polecić?

Znam dobrze. Polecam. Jest to autoryzowany serwis Canon. Zadzwoń do nich i zapytaj o koszty wyceny.
  • Poziom 8  
    O k. Gdy tylko będę miał jakieś konkretne wiadomości napiszę.
  • Poziom 16  
    Kempas napisał:
    [...]wrzątek, nalej wrzątek do podstawki nie za dużo, tak aby nie zalała elektroniki, czyli dół głowicy jest na dole taka biała płytka ala ceramiczna i to zanurz. operacje powtarzaj ze 3 razy do chwili aż nie będzie kolor wypływać

Broń boże !! Przy wrzącej wodzie dysze "rozkalibrują się". Jeśli już to nie więcej niż 55°C, A 60°C to maximum.

Kempas napisał:
    ...dodatkowo nabierz w strzykawkę wody(wrzątek) i nalej ją pod ciśnieniem w otwór tak gdzie chodzi tusz (w te siteczko) to też powtórz kilka razy aż będzie leciała woda. Po operacji wytrzyj ręcznikiem papierowym, poczekaj chwile i sprawdź.

Nabierz w strzykawkę wody destylowanej (tylko nie wrzątku). Zwykła przegotowana woda, tzw. kranówka zatka ci dysze.
  • Poziom 16  
    seba694637 napisał:
    Kempas napisał:
    [...]wrzątek, nalej wrzątek do podstawki nie za dużo, tak aby nie zalała elektroniki, czyli dół głowicy jest na dole taka biała płytka ala ceramiczna i to zanurz. operacje powtarzaj ze 3 razy do chwili aż nie będzie kolor wypływać

Broń boże !! Przy wrzącej wodzie dysze "rozkalibrują się". Jeśli już to nie więcej niż 55°C, A 60°C to maximum.

Kempas napisał:
    ...dodatkowo nabierz w strzykawkę wody(wrzątek) i nalej ją pod ciśnieniem w otwór tak gdzie chodzi tusz (w te siteczko) to też powtórz kilka razy aż będzie leciała woda. Po operacji wytrzyj ręcznikiem papierowym, poczekaj chwile i sprawdź.

Nabierz w strzykawkę wody destylowanej (tylko nie wrzątku). Zwykła przegotowana woda, tzw. kranówka zatka ci dysze.

Kolego nie wiem czy "broń Boże" ale moje i nie tylko głowica przechodziła takie zabiegi i działa do dnia dziś, a powiem Ci że drukuję masowo.
  • Poziom 10  
    Kempas - popieram. Skoro wszystkie sposoby zawiodły i głowica i tak jest do wyrzucenia, to co szkodzi spróbować wrzątku? Choćby w celach edukacyjnych......
  • Poziom 8  
    Aby temat "nie wisiał" niezakończony: otóż po uważnym przeczytaniu wszystkich porad i ocenie swojego doświadczenia postanowiłem wysłać drukarkę do naprawy w FisKompie. Gdyby kogoś interesował koszt: przesyłka do serwisu (jako "Ostrożnie! Nie rzucać!) 50,-zł, naprawa 330,-zł. W sumie mniej niż cena obecnej drukarki o takich możliwościach.
    I znowu tyra bez wytchnienia: pisma, fotografie, nadruki. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas w tej sprawie serdecznie dziękuję. Ryszard01 :-)
  • Spec od drukarek
    Ryszard01 napisał:
    przesyłka do serwisu (jako "Ostrożnie! Nie rzucać!) 50,-zł, naprawa 330,-zł. W sumie mniej niż cena obecnej drukarki o takich możliwościach.

Może i nieco mniej, ale nowa drukarka ma gwarancję i nowe, oryginalne tusze :D