Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus 1.8 tdci nie odpala po wymianie wtrysków

Albus 20 Jun 2012 21:51 18431 12
Optex
    Albus
    Level 21  
    Witam, w fordzie Focusie 2003r. 1.8tdci po wymianie wtrysków ( wymiana na te same po regeneracji delphi -600zł od sztuki :( : nie odpala silnik. Błędów brak w sterowniku silnika, obroty z wału czyta, ciśnienie na listwie jest. W schemacie doczytałem się że wtryski , (ich zasilanie i masa) idą bezpośrednio od sterownika. Wpisywałem ponownie też kody z wtrysków IDS-em mimo że były zapisane te które są na wtryskach , nie pomogło. Czy ktoś podpowie co można by jeszcze sprawdzić?
  • Optex
  • Optex
    Albus
    Level 21  
    Był kilkadziesiąt razy kręcony rozrusznikiem, i na plaku chodził i nic nie załapuje na ropie.
    Albus
    Level 21  
    29MPa ma wymagane i 30-32MPa zmierzone - odczyt z idsa podczas kręcenia rozrusznikiem .
    krzysta72
    Level 13  
    Skoro pali na plaku to coś z doprowadzem paliwa.Przewodów nie zamieniłeś?I jak wyżej ktoś napisał odpowietrz.
    Albus
    Level 21  
    Były wtryski wyjęte do regeneracji, nic więcej, przed wyjęciem wtrysków silnik chodził ale kiepsko i postawiona diagnoza na wtryski . wtryski po regeneracji i dalej lipa. Odcięty już alarm z odcinką ale to tez nie to.
    Makalon
    Level 16  
    albus jeśli jesteś mechanikiem i znasz się na cr to z góry przepraszam, ale uważam, że wtryski zostały uszkodzone (zatarte) poprzez nieumiejętny montaż i nadają się na śmietnik. Montaż wtryskiwacza cr to zupełnie inna bajka niż montaż wtrysku jak np. w układzie z pompą vp37. Tak na marginesie to ilu sprzedawców na allegro otrzymało negatywa za sprzedany uszkodzony wtrysk, niestety wiekszośc uszkodzona została dopiero przy montażu przez kupującego.
    dizba
    Level 32  
    Makalon wrote:
    nadają się na śmietnik

Czasami udaje się takie naprawić.
    Albus
    Level 21  
    Wtryski oddane do regeneracji, oczywiście zapierali się baaardzo że wina przy montażu . Zamontowane kolejny raz i niespodzianka znów nie chciał odpalić, dalej na plaku odpalił i załapał na ropie. Chodził strasznie, nierówno, brak możliwości wkręcenia na obroty, powoli im bardziej się nagrzewał można było wprowadzić silnik na wyższe obroty, kopcił strasznie, aż po około 20 minutach dopiero kopcenie ustało, obroty się ustabilizowały i zaczął normalnie pracować. Ale zaraz po odpaleniu wyglądało strasznie i nie miałem nadziei na poprawę.
    Albus
    Level 21  
    Wcześniej dopisywałem ale one po regeneracji miały te same kody, nikt nie nadał im nowych kodów więc sterownik miał wpisane stare . a czy powinni nadać nowe?to ja już się nie znam na tych regeneracjach...