Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przerobienie radia na CB radio

luki2828 20 Cze 2012 21:56 2300 8
  • #1 20 Cze 2012 21:56
    luki2828
    Poziom 17  

Witam!
    Tak jak w temacie, mam takie małe radyjko i chciałbym je przerobić na odbiornik kanałów CB głównie chodzi mi o kanał 19. Czytałem trochę o tym (jest sporo na elektrodzie ale nie wiele zrozumiałem) i podobno wystarczy zamontować jakiś konwerter, czy jest możliwość wykonania takiego konwertera samodzielnie? Albo czy do przestrojenia głowicy potrzeba jakiś specjalnej aparatury czy coś ?

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam Łukasz.

0 8
  • #2 20 Cze 2012 22:46
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

Konwerter do jakiegoś radyjka? Wiesz co oryginalnie odbiera te radio? Opisz dokładni twój problem. Nikt nie będzie ciągał Cię za język by wsio idealnie przedstawić. Generalnie chodzi o to by twój następny post nie powodował następnych podstawowych pytań z drugiej str. Fakt faktem jest możliwość wykonania takiego konwertera i radio postaje bez grzebania w głowicy.

0
  • #3 21 Cze 2012 05:11
    bc211
    Poziom 30  

A ja się zastanawiam po cholerę to przerabiać ile można drążyć ciągle jeden i ten sam temat konwerterów do CB, przystawek, przerabiania, itd. Pokaż mi choć jeden post na FO, z którego wynikło coś sensownego ! Ludzie się produkują, poświęcają swój czas, sypią poradami i wszystko jak grochem o ścianę.

Kup se nie wiem 'najgorszy CeBe badziew' za te +/- 50 PLN jak te Magnum MX (czy jak to się zwie) co jest składane przez praktykantów i siedź nad nim...aż zrobisz z tego coś, co będzie można nazwać CB radiem - zawsze lepiej na tym wyjdziesz

0
  • #4 21 Cze 2012 12:52
    cb-maniak
    Poziom 11  

Najtańsze konwertery chodzą juz po 35zł,Do takich działań nie nadają sie radia z modulacją fm,gdyż my działamy w fm,na allegro można dostać radiotelefony echo tukan i niektóre mają już 19,(były ostatnio nawet dwa nowe na 19 kanał)najtańsze radio masz już nawet za 40zł(tablica.pl)

Taka rada,jeśli nie masz doświadczeń z w.cz ,przestrajaniem itp to narazie zrezygnuj bo możesz tylko fajne radio popsuć.

0
  • #5 21 Cze 2012 16:28
    luki2828
    Poziom 17  

Radio które chcę przerobić to jakiś stary radio-budzik który można sobie postawić przy łóżku, na radiu pisze jedynie FIRST digital collection. Z tyłu jest nalepka z jakimiś częstotliwościami:
    MW: 530 - 1605 KHz
    UKW: 87.5 - 108 MHz

0
  • #6 21 Cze 2012 16:45
    yes2mike

Odpuść. Nie warto bawić się w budowanie konwertera. Szczególnie do takiego - niestety - złomu.

0
  • #7 21 Cze 2012 16:51
    bc211
    Poziom 30  

Zwłaszcza, że w CB grunt, to antena i dobre uziemienie (czytaj: masa w.cz.)
    Jeżeli to ma być antenka typu "coś tam" - efekt ŻADEN zwłaszcza bez solidnej masy w.cz. Podyskutować można, czemu nie...

0
  • #8 22 Cze 2012 12:20
    yes2mike

Trzeba też dorobić blokadę szumów... Chyba, że ktoś jest masochistą ;)

Biorąc pod uwagę czas, części, nerwy itp. też nie warto. Za 99 PLN na aukcji można kupić nowiutką Cobrę, na gwarancji, a za 80 używanego inteka z anteną.

0
  • #9 27 Cze 2012 21:50
    luki2828
    Poziom 17  

No ok to dzięki wszystkim za pomoc, a z tym przerabianiem dam sobie spokój .
    Temat zamykam

0
  Szukaj w 5mln produktów