Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso jakby skrzypienie z prawej strony.

20 Cze 2012 22:32 2211 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam Xsarę Picasso 1.8 2003r. i taki problem.
    Gdy stoję i silnik pracuje to wszystkie odgłosy pracy silnika są w porządku, gdy na postoju wcisnę sprzęgło też wszystko ok.. Natomiast podczas jazdy, wydaje mi się , że z prawej strony dobiega taki odgłos jakby coś obcierało z tym, że jest to takie pulsujące obcieranie jakby np. koło obcierało ale nie po całym obwodzie tylko kawałkiem. To koło to tylko przykład.
    Gdy podczas jazdy wciskam sprzęgło dźwięk znika i jest wszystko w porządku do czasu gdy go nie puszczę. Dźwięk ten jest czasem głośniejszy, czasem cichszy a czasem znika z tym, że już rzadko znika i mnie denerwuje.
    Podnieśliśmy go na podnośniku i łożysko w kołach ok. a w zawieszeniu majster nie znalazł usterki, mówi, że coś w skrzyni.
    Proszę o podpowiedź, co to może być?
  • Poziom 27  
    Moze przegub polosi wartalo by sprawdzic.
  • Poziom 9  
    a prawa półoś nie jest podparta na jakimś łożysku, panewce? o ile się nie mylę to prawa półoś jest dłuższa i czasami ma podparcie. Może to jest przyczyną hałasu.
  • Poziom 39  
    Popieram podpowiedź poprzednika jako, że sam przeżywałem podobne rozterki niedawno. Posypało sie łożysko podporowe półosi prawej. Też kilkakrotnie na trasie zatrzymywałem się i szukałem co też ociera. Zależnie od ułożenia kulek powstają właśnie takie odgłosy.