Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara Picasso jakby skrzypienie z prawej strony.

Robertyn12 20 Jun 2012 22:32 2625 3
    Robertyn12
    Level 10  
    Witam.
    Mam Xsarę Picasso 1.8 2003r. i taki problem.
    Gdy stoję i silnik pracuje to wszystkie odgłosy pracy silnika są w porządku, gdy na postoju wcisnę sprzęgło też wszystko ok.. Natomiast podczas jazdy, wydaje mi się , że z prawej strony dobiega taki odgłos jakby coś obcierało z tym, że jest to takie pulsujące obcieranie jakby np. koło obcierało ale nie po całym obwodzie tylko kawałkiem. To koło to tylko przykład.
    Gdy podczas jazdy wciskam sprzęgło dźwięk znika i jest wszystko w porządku do czasu gdy go nie puszczę. Dźwięk ten jest czasem głośniejszy, czasem cichszy a czasem znika z tym, że już rzadko znika i mnie denerwuje.
    Podnieśliśmy go na podnośniku i łożysko w kołach ok. a w zawieszeniu majster nie znalazł usterki, mówi, że coś w skrzyni.
    Proszę o podpowiedź, co to może być?
    markslew
    Level 27  
    Moze przegub polosi wartalo by sprawdzic.
    donbaleron
    Level 10  
    a prawa półoś nie jest podparta na jakimś łożysku, panewce? o ile się nie mylę to prawa półoś jest dłuższa i czasami ma podparcie. Może to jest przyczyną hałasu.
    mczapski
    Level 39  
    Popieram podpowiedź poprzednika jako, że sam przeżywałem podobne rozterki niedawno. Posypało sie łożysko podporowe półosi prawej. Też kilkakrotnie na trasie zatrzymywałem się i szukałem co też ociera. Zależnie od ułożenia kulek powstają właśnie takie odgłosy.