Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naglosnie malego pokoju 2m - 4,3m

21 Cze 2012 00:57 1538 5
  • Poziom 2  
    Witam , właśnie zaczynam swoja przygodę z sprzętem audio . Jestem typowym amatorem , i nie będę ukrywał , ze nie znam się na audio wiec mam kilka pytań. Na początek zacznę od tego czym dysponuje .
    1 Jest to pokój (a raczej dopiero bedzie :) ) w piwnicy o rozmiarach dl 4,3 na 2m wysokość 2,6 i mogę w nim robić co chce nie ma okien i innych przeszkadzających elementów jest w kształcie prostokąta , murowany.

2 Co chce osiągnąć.Pokój jest zdecydowanie przeznaczony dla mnie i kumpli , którzy będą przychodzić . Chce w nim zmieścić projektor i przyzwoity zestaw audio , będzie tez podłączona konsola xbox360 .

3 Teraz moje pytania dla was , jakie audio kupić , żeby grało dosyć przyzwoicie , obecnie mieszkam jeszcze w bloku wiec z audio nie mam co szaleć i mam małe onkyo A-905 i podłączone do tego 2 kolumny jamo E-430 i nie będę ukrywał , ze jestem dosyć zadowolony , ale na nowy pokój chciałbym coś innego . Co byście polecili na tak mały metraż ?? Czy warto lądować sie w jakieś kina domowe ?? i subwoofery?? Czy kupic sobie jakis amplituner i jakieś 2 głośniki ?? Nie będę ukrywał , ze remont domu nadszarpnął moje możliwości finansowe wiec mogę kupić sprzęt używany . Chetnie bym widzial u siebie jakis oldscholowy amplituner , bo głośniki podobno jak kupować to tylko nowe bo używane sa raczej zajechane. Przejrzałem ofertę sprzętów używanych , jest trochę tego , ale jako laik nie wiem co wybrać . Większości to staruszki ,ale mi to nie przeszkadza. Na amplituner moge wydac ok 300-400zl wiem , że to malo ,ale na razie musi wystarczyć , na glosniki tez ok 300zl.(Jakie marki głośników szukac) . Czy moze zostawic moje glosnik Jamo E-430 i poszukac tylko innego wzmacniacza /amplitunera , a kase przeznaczona na glosniki dolozyc ??

4 Myślę również o wygłuszeniu pokoju , czym najlepiej to zrobić ?? I czy ma to sens ?? Mam jeszcze fachowców od murarki w domu wiec , jeśli coś trzeba będzie dorobić to zrobią .

Dziękuje za odpowiedzi i przepraszam ,za zbyt długi referat. Jeśli temat zamieściłem nie w tym dziale co trzeba proszę o przesuniecie go do odpowiedniego działu .
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    maxkow1 napisał:
    1 Jest to pokój (a raczej dopiero bedzie :) ) w piwnicy o rozmiarach dl 4,3 na 2m wysokość 2,6(...)
    Pokój jest zdecydowanie przeznaczony dla mnie i kumpli.
    Tu jest "ZONK"... najlepiej umieścić kanapę na krótszej ścianie.
    Może nawet lekko od niej odsunietą (pół metra?).
    Ściany piwnicy są zapewne betonowe lub z cegły, więc w kwestii wytłumienia:

- Tylna ściana (za kanapą): wykładasz ją miękkim materacem piankowym. Np.15cm
    Na to "polar"*. Naciągasz, punktowo (co ok.30cm) kleisz.
    - Sufit: Styropapa budowlana przyklejona lepikiem akrylowym i zakołkowana. Np.15cm.
    (lepik od strony sufitu)
    Podłoga - styrodur, styrisol, co Ci wpadnie w łapy. Np.10cm. Kleisz.
    Żadnego styropianu!
    Na to "pianka" i "pilśnia" pod panele podłogowe. I gruba, puszysta wykładzina.
    Uwaga! Nie należy po tym skakać! (;))

Boczne ściany? Kombinuj - musisz uzyskać kompromis pomiędzy rezonansem, a wytłumieniem...

Ostro zmniejszasz w ten sposób kubaturę pomieszczenia.
    Co zyskujesz? Bas. Taki, o jakim marzą posiadacze przynajmniej
    dwukrotnie większych, niezaadoptowanych akustycznie pomieszczeń,

Niestety - może okazać się za "miękki". Coś za coś.

Przednia ściana z drzwiami? No cóż... musi jakoś wyglądać...
    Z wytłumieniem proponowałby trochę ostrożniej...
    Również kwestia odległości kolumn od ściany nie jest pewna,
    zależy od sprzętu i gustu (bas).

Kolumny zmieścisz po bokach drzwi wejściowych.
    Ekran będzie zwijany, wiec " no problemo", poza ewentualnym "falowaniem".
    możesz zrobić sztywny, opuszczany z sufitu (kąt 90stopni).
    Na forum jest ciekawy projekt-projektora (;))
    W ... cenie "barszczu".

-------------------------------------------------------------------------
    *Na to "polar"... Oczywiście nie mam na myśli lodówki... :lol:
    Jest tani, praktyczny, choć upierdliwy w czyszczeniu.
    Klejenie punktowe ułatwi Ci jego ewentualną wymianę
    po zużyciu. Zakaz palenia. Trochę wchłania pot,
    ale w granicach zdrowego rozsądku. Da się "wywietrzyć".
    Moim zdaniem to bardzo trwały i efektowny materiał.

Pamiętaj o wentylacji pomieszczenia!!!
    I o tym, że to, co napisałem to moja subiektywna propozycja.
    Niestety najlepiej samemu trochę poeksperymentować...

Pozdro.
  • Poziom 2  
    Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)

Herethic twoja wypowiedz jest naprawde mega wyczerpujaca . Ojciec ma warsztat tapicerski wiec pomysle o piance tapicerskiej uzywanej do wykladania kanap i reszte bede kombinował.

LysyOsw dziekuje ze miałes checi i ochote poszperrac na alledrogo w celu doradzenia odpowiedniego sprzetu. Postaram sie cos wybrac z tego co mi podeslales ??
  • Poziom 17  
    Witam kolege na taki maly pokoj polecam wzmacniacz Luxman LV-111 2 X 50 W .