Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego Samsung 5550

andu-10 21 Cze 2012 07:44 3682 20
  • #1 21 Cze 2012 07:44
    andu-10
    Poziom 7  

Witam. mam zamiar zakupić kino domowe Samsung HT-E4550 lub E5550, i mam pytanie związane z podłączeniem. Posiadam TV PanasonicTX-29PX20P który nie posiada gniazda HDMI, a ma 3 gniazda Euro +złącze wyjściowe Video Component + gniazdo L-R AUDIO OUT. Jak mam podłączyć kino domowe z TV i dekoderem N. Obecnie wszystko mam podłączone kablami EURO ale z tego co przeczytałem kino domowe nie ma takich gniazd a tylko HDMI. Chciałbym poprzez kino móc też oglądać filmy Dvd itp
    Proszę o pomoc! Wymiana telewizora na razie nie wchodzi w rachubę

0 20
  • #2 21 Cze 2012 08:36
    Lodoo
    Poziom 15  

Nie da rady bez drogich konwerterów sygnału cyfrowego na analogowy, któe i tak najczęściej sprawiają kłopoty...
    A nawet "prawdziwe" kina domowe oparte o amplitunery na ogół nie konwertują sygnału "w dół" a jedynie "w górę".
    Jedyne co Cię ratuje to zakup takiego zestawu kina, który posiada wyjście EURO lub inne analogowe: "czinczowe" lub s-video albo zakup odtwarzacza DVD z wyjściem analogowym video i wyjściem dźwięku oraz zestawu głośników z odpowiednim wzmacniaczem osobno.

0
  • #3 21 Cze 2012 09:24
    andu-10
    Poziom 7  

Dzięki ale nie za bardzo rozumię, to po co jest w kinie domowym i w telewizorze złącze wyjściowe Video Component? W instrukcji kina HT-D5550 jest pokazany rysunek że albo podłączamy HDMI albo Video Component. Nie chciałbym kupić kina z którym potem nic nie zrobię, dlatego muszę być pewny.
    Pozdrawiam

0
  • #4 21 Cze 2012 09:38
    mp0011
    Poziom 13  

Jeżeli w TV masz WEJŚCIE component, a w kinie WYJŚCIE to możesz spoko podłączyć, możesz mieć jednak problemy z odtwarzaniem treści chronionych przez HDCP, które nie zawsze idą przez niezabezpieczone analogowe wyjścia... Pewnie w salonie Samsunga Ci powiedzą jak to dokładnie będzie chodziło. Są też konwertery HDMI na component (200-250pln), ale musisz pytać na allegro jak sobie radzą z HDCP.

P.S.
    Widziałem też gdzieś kable HDMI-component, ale z tego co kojarzę specyfikację wyjścia HDMI, takie coś nie ma prawa działać w ogóle...

EDIT:
    Spojrzałem w manual modelu na stronie samsunga i jest tam wyjście video analogowe i wejście audio analogowe... Więc możesz pod to podpiąć normalnie zwykły kabel euro: Link

0
  • #5 21 Cze 2012 10:20
    andu-10
    Poziom 7  

do mp0011 według tego co na początku napisałeś to tak jak czytam w instrukcji telewizora to ja mam na odwrót w TV jest wyjście dokładnie pisze tak Złącze wyjściowe AV4C( Component) 3xRCA VIDEO Cables. Czyli jak rozumie jeżeli w TV jest wyjście to nic z tego nie będzie, dobrze myślę?

0
  • #6 21 Cze 2012 10:26
    Lodoo
    Poziom 15  

Napisałeś wyżej, że kino ma tylko hdmi... jak ma wyjście component to ok, mozesz tak podlaczyc, ale z kolei nie masz componenta w ence, więc musisz ją podłączyć bezpośrednio do tv kablem euro, a dźwięk optykiem do kina, bo z tego co pamiętsm te samsungi mają 1 takie wejście. O hdcp się nie martw jeśli nie korzystasz z przejściówek.

Dodano po 5 [minuty]:

W tv są wejścia, tak tylko dziwnie piszą w instrukcjach panasa...

0
  • #7 21 Cze 2012 10:42
    mp0011
    Poziom 13  

To kino ma normalne WYJŚCIE kompozytowe (nie mylić z komponentowym, którego nie ma!) więc można to podpiąć pod dowolne eurozłącze (w tv są trzy) i będzie działało bez problemu.

N-kę podpinasz EURO pod TV (tak jak jest teraz, ewentualnie możesz bez dźwięku) i optykiem do kina i masz dźwięk 5.1...

Wszystko w temacie.

0
  • #8 21 Cze 2012 10:56
    andu-10
    Poziom 7  

dzięki Lodoo jeżeli nie podałem pewnych info to SORRY więc jeszcze raz podam wszystko tak jak w instrukcjach pisze co na pewno Wam ułatwi:
    Telewizor TX - 29PX20P Panasonic -3 gniazda Scart , 1 - złącze Component wejście Y,Pb,Pr,3x RCA VideoCabels ( YUV złącze wyjściowe) AV4C, 1 - gniazdo L-R Audio OUT

Kino Samsung HT-D5550 - 1 złącze - Video Component OUT, 1 - złącze AUX IN

N-ka 1 gniazdoScart, 1 - złącze Audio L+R , 1 złącze Component YPbPr, 1 gniazdo optyczne wyjściowe dzwięku cyfrowego S/PDIF.

Przepisałem to doś dokładnie , pomijając gniazda HDMI w Kinie i w N-ce.

0
  • #9 21 Cze 2012 11:03
    Lodoo
    Poziom 15  

Jeśli nie pomyliłeś componenta z compositem to będzie dobrze, a jak tak, to musisz zrobić tak, jak kolega wyżej napisał

0
  • #10 21 Cze 2012 11:11
    mp0011
    Poziom 13  

OK... W pierwszym poście piszesz o "Samsung HT-E4550 lub E5550" które mają HDMI oraz kompozytowe (i podepniesz je teraz bez problemu, i do nowszego TV także bez problemu), a teraz o D5550, co "trochę" zmienia postać rzeczy.

Model D5550 także posiada (oprócz komponentowego) także kompozytowe "pod euro", więc podłączasz już jak Ci wygodnie.

0
  • #11 21 Cze 2012 11:25
    andu-10
    Poziom 7  

SORRYzaraz sprawdzę

0
  • #12 21 Cze 2012 11:34
    mp0011
    Poziom 13  

No to jak pisałem, musi chodzić, niezależnie czy E czy D (na stronie samsunga masz pełne instrukcje po polsku):

Kino => kompozyt/euro => TV
    N-ka => kompozyt/euro => TV
    N-ka => optyczny (lub 2xChinch) => Kino

Coś jeszcze pod po podpinasz? Jakąś konsolę?

Jeżeli zależy Ci na DVB-T (naziemna cyfrowa, dobra alternatywa podczas wichur kiedy talerz N-ki się giba i coś nie działa) to możesz kupić kabel euro "pełny" i podpiąć pod AUX-IN żeby przesłać dźwięk z TV do Kina.

0
  • #13 21 Cze 2012 12:28
    andu-10
    Poziom 7  

do mp0011 jeżeli kupię E 5550 to kino podłączam do gniazda Video OUT - cinczem
    a TV za pomocą Euro. Natomiast jeżeli kupię D 5550 to mogę podłączyć tak samo jak wyżej ale też za pomocą złącza VIDEO COMPONENT bo ten egzemplarz takie złącze posiada ,a E 5550 nie posiada VIDEO COMPONENT - dobrze rozumie? Ściągnąłem instrukcje ze strony Samsunga.
    Pozdrawiam

0
  • #14 21 Cze 2012 12:37
    mp0011
    Poziom 13  

Tak, dokładnie.

Opcje z kompozyt/EURO masz w obu przypadkach, a z komponent radzę uważać i dokładnie sprawdzić przed zakupem czy masz wejścia czy wyjścia, i czy działa na 100% z HDCP - lobby filmowe działa coraz silniej, i za jakiś czas może wyjść update softu, albo jakieś nowe zabezpieczenie, i komponent może przestać chodzić...

0
  • #15 21 Cze 2012 12:57
    Lodoo
    Poziom 15  

Component będzie zawsze działał tak jak do dziś działa analog po czinczu czy euro (composite).
    HDCP dotyczy tylko sygnałów HD (720p w górę) Czyli generalnie w twoim przypadku niczego, bo nie da się przesłać takiego sygnału po euro, a DVD jest jeszcze "SD".

Nie widziałem jeszcze telewizora z WYJŚCIEM component czy hdmi...
    kino może mieć wejścia i wyjścia hdmi/component
    Różnica jakości obrazu SD (w tym DVD) na złączach hdmi i component jest praktycznie nie do odróżnienia przy telewizorze NIE full-HD, natomiast po composite (euro, czincz) jest wyraźnie gorsza. Sugeruję więc zakup kina z componentem jeśli nie masz możliwości podłączenia po HDMI.

0
  • #16 21 Cze 2012 13:03
    andu-10
    Poziom 7  

Bardzo dziękuje Wam koledzy za wyczerpujące odpowiedzi, trochę mnie to oświeciło zrobię tak jak doradził mi Lodoo kupię to z Componetem ( bo ma też alternatywę Compozyt).
    Pozdrawiam

0
  • #17 21 Cze 2012 13:33
    mp0011
    Poziom 13  

Jeszcze się zastanów czy komponentem podłączysz kino (film raz na tydzień, a później pewnie rzadziej) czy dekoder N, którego używasz non stop... (ostatecznie jest jeszcze rozgałęziacz lub przełączanie kabelków zależnie od potrzeb).

Co do HDCP nie będę się spierał, możliwe że pomyliłem z brakiem sygnału lub sztucznym szumem na DVI ;) Choć dalej jestem prawie pewien że component ze źródła HDCP full HD może mieć dodane celowo sztuczne ograniczenia jakości, których niema przy "wolnych" źródłach. NBiemniej jednak jakość i tak będzie lepsza niż euro.

0
  • #18 21 Cze 2012 14:25
    andu-10
    Poziom 7  

OK załóżmy że kino podłącze z N-ką COMPONENTEM a wtedy telewizor jak? jak przyjdzie mi ochota na DVD z kina to będe musiał za każdym razem wypinać kable?

Dodano po 2 [minuty]:

Masz może jakiś link takiego rozgałęziacza?

0
  • #19 21 Cze 2012 14:28
    Lodoo
    Poziom 15  

kino ma zapewne wyjście component na TV, a nie wejście...
    więc nie łączysz enki do kina, tylko bezpośrednio do tv, a dźwięk dodatkowo do kina optykiem albo czinczami (kino powinno mieć 1 wejście optyczne, cyfrowe i jedno analogowe)

zastanów się może nad normalnym amplitunerem klasy budżetowej w używce z aukcji i jakimiś małymi głośniczkami w drewnianych obudowach... możliwości podłączenia o wiele większe, dźwięk na pewno też dużo lepszy...

0
  • #20 21 Cze 2012 14:30
    mp0011
    Poziom 13  

Komponentem łączysz albo kino z TV (N-ka z TV wtedy euro) albo N-ke z TV (wtedy kino przez euro). Ewentualnie rozgałęziacz, albo przepinanie.

EDIT:
    TU, w 5-tym i nast. poście masz przykłady rozgałęziaczy:Link

0
  • #21 21 Cze 2012 14:59
    andu-10
    Poziom 7  

Wielkie dzięki!!!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo