Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD 1TB - Komp. nie czyta dysku zew. Usunięta partycja ale dysk niesform.

v_84 21 Cze 2012 09:43 1348 2
  • #1 21 Cze 2012 09:43
    v_84
    Poziom 2  

Witam. Mam następujący problem => komputer nie czyta mojego dysku zewnętrznego a oto przyczyna tego:

Niedawno komputer powitał mnie informacją błąd systemu. Za cholerę się nie uruchamiał więc w konsekwencji został sformatowany. Mój dysk twardy również jest dyskiem WD. Przy formatowaniu pomyliło mi się i zamiast na dysku twardym dokonałem na dysku zewnętrznym następującej rzeczy => usunąłem partycję.... W ostatniej chwili się jednak zorientowałem i nie sformatowałem dysku zewnętrznego. Jedynie podczas instalacji Windowsa XP dokonałem usunięcia partycji z tego dysku zew. (była na nim 1). Miejsce na dysku istnieje jako obszar niepodzielony.

Komputer mi go jednak nie czyta. Jedynie 2 programy do odzyskiwania danych. Odzyskiwanie danych programami jakie posiadam jest dosyć żmudne, czasochłonne i nie mam wystarczająco miejsca na dysku twardym żeby wszystko tam przekopiować. Inne 2 działające tak jakbym tego chciał są niestety płatne.

Moje pytanie zatem jest takie : co mogę zrobić żeby ten dysk zewnętrzny zaczął działać normalnie?

W ostateczności przemęczę się jakiś czas i będę krok po kroku odzyskiwać te dane ... a na koniec sformatuje dysk i będzie hulał znowu. Byłbym jednak bardzo wdzięczny za pomoc. Tak że jeżeli ktoś się na tym zna, ma akurat czas i nie jest to dla niego problem to bardzo proszę o radę.

*oprócz odzyskiwania danych nie podejmowałem innych kroków gdyż nie chciałem namotać przed poradzeniem się osób, które się na tym znają.

0 2
  • #3 21 Cze 2012 19:04
    v_84
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję Ci za odp. W pracy pytałem też informatyka ale ten dość mocno mnie zdemotywował do bawienia się programami tym bardziej, że się mało znam na tym i prawie uszkodziłem komputer w pracy. Pożyczyłem dysk zewnętrzny o dużej pojemności i jakoś mi idzie odzyskiwanie. Zrezygnuję z kilku właściwie niepotrzebnych rzeczy (jakieś stare gry, filmy) więc nie będzie aż tyle do odzyskania. Klikam na ikonkę "pomógł" i ściągam program w ramach odwdzięczenia się za Twoją pomoc. Zamykam temat, pozdrawiam

0