Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq Joybook s31 - nie działa Touchpad i klawiatura po załadowaniu systemu

srwm 21 Cze 2012 10:41 2416 5
  • #1 21 Cze 2012 10:41
    srwm
    Poziom 2  

Witam

Mam problem z notebookiem BENQ Joybook s31, procesor Intel T5500 1.66, 1Gb ddr.
    Problem dotyczy klawiatury oraz Touchpada. Klawiatura działa w biosie oraz podczas instalacji systemu oraz w trybie awaryjnym.
    Normalne uruchomienie Windowsa powoduje, że nie działa Touchpad i klawiatura.
    Po podłączeniu klawiatury i myszy przez usb działają.

Do tej pory:
    Instalacja Windows 7
    Instalacja Windows XP
    Instalacja sterowników dołączonych na płycie przez producenta sprzętu
    (tylko do XP)
    Instalacja stertowników od modelu Joybook S32 (Windows7) ze strony producenta.
    Reset biosu do ustawień fabrycznych

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 21 Sie 2012 17:21
    kamel22
    Poziom 9  

Hej

Aby to dobrze zdiagnozować podstaw dysk z Win7 i zobacz czy jest tak samo.
    Jeśli będzie to samo to kwestia biosu. Jeśli będzie działać touchpad i klawiatura to kwestia wirusa.

Jeśli formatowałeś dysk przed instalacja systemu i dalej problem występował problem leży w Biosie. Spróbuj zaktualizować bios do najnowszej wersji.

W asusie k50 po formacie dysku i reinstalacji problem zniknął. Biosu nie ruszałem, bo na innym dysku problem nie występował.

1
  • #3 22 Sie 2012 10:36
    srwm
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedz, spróbuje z biosem chociaż wydawało mi się to mało prawdopodobne, ponieważ na linuxie i windows live cd klawiatura działa bez problemu.

0
  • #4 22 Sie 2012 11:56
    kamel22
    Poziom 9  

Wczoraj miałem podobna sytuacje w Acer Aspire 5735.
    Przywrócenie systemu z partycji recovey pomogło.

0
  • #5 10 Kwi 2014 13:13
    jacusix
    Poziom 16  

Sytuacja identyczna i to o dziwo na tym samym laptopie czyli BENQ Joybook s31. W biosie i w trybie awaryjnym działają, po załadowaniu systemu już nie. Czy problem został w jakiś sposób rozwiązany?

0
  • #6 31 Lip 2014 08:23
    krzysk83
    Poziom 2  

Witam.
    Mam podobny problem z komputerem BENQ Joybook P51E.

Pod systemem Windows XP nie działa Touchpad i klawiatura. Czasem zdarza się, że jest jakaś reakcja na naciskanie klawiszy np Caps Lock (czy to podczas uruchamiania się systemu lub podczas normalnej pracy kompa). A problem ustaje jeśli włączę np grę GTA San Andreas lub pojawi się jakieś okienko instalatora sprzętu...

Jeśli chodzi o komputer to partycje na dysku były robione od podstaw, zainstalowany był Windows XP i tu haczyk... podczas instalacji nie dało się wpisać kodu dla XP, nie dało się wpisać haseł itp... Pomogła zewnętrzna klawiatura na USB.

Touchpad i klawiatura poprawnie działa na Windows 7 i biosie .

Czy to wina sterowników?

0