Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LG, Kino domowe, Dekoder

blondynka89 21 Cze 2012 11:02 2449 7
  • #1 21 Cze 2012 11:02
    blondynka89
    Poziom 8  

Hejka wszystkim posiadam telewizor LG 42LD465, kino domowe Samsung HT-E355, i dekoder od platformy N dekoder adb 5800s.

Bardzo was prosze o pomoc ponieważ nie mam bladego pojęcia jak podłączyć moje kino domowe z tv i dekoderem by mieć dźwięk 5.1, mam problem ponieważ w kinie domowym jest tylko - hdmi out, video out, aux in... :( nie ma tego złącza optycznego..

Chce się dowiedzieć czy jest w ogóle możliwość techniczna jakaś żeby to jakoś wszystko połączyć.. Bardzo prosze Panów o Pomoc.

Pozdrowionka :***

podaje adresy do moich sprzętów dla ułatwienia pomocy :)

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/samsung-ht-e355.bhtml
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42ld465.bhtml
    http://www.skymedia.pl/0sklep/telewizja-n-na-...d-dekoder-adb5800-s-hd-karta-2-mce-p-722.html

0 7
  • #2 21 Cze 2012 11:30
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Niestety, 5.1 nie uzyskasz z dekodera "n" na tym "odtwarzaczu DVD + radio z możliwością podłączenia głośników", brak wejścia cyfrowego...

0
  • #3 21 Cze 2012 16:25
    blondynka89
    Poziom 8  

A jaki bym dokupiła jakieś urządzenie ?? Znajomy mi mówił o jakimś amplitunerze hmm, wiecie coś Panowie na ten temat.

0
  • #4 21 Cze 2012 18:55
    Pablo1964
    Moderator

Najrozsądniejsze rozwiązanie to zamiana kina domowego na amplituner + DVD + zestaw pełnowymiarowych kolumn.

0
  • #5 22 Cze 2012 14:40
    blondynka89
    Poziom 8  

hmm a jak bym kupila jakis amplituner i wyywallila ten dvd z kina domowego, i podpiela glodniki pod amplituner i amplituner do dekodera bo dvd nie potrzebuje.

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0
  • #6 22 Cze 2012 14:49
    Pablo1964
    Moderator

Nie wiem, co to są "glodniki". Ale jeżeli masz na myśli plastikowe głośniki - zabawki od kina domowego, zdecydowanie odradzam podłączanie ich do amplitunera. One grają znośnie tylko z dedykowanym systemem kina.

0
  • #7 22 Cze 2012 21:55
    blondynka89
    Poziom 8  

Przepraszam pisałam z telefonu kom...

A Jeśli podopne owe, moje głośniki pod amplituner samsunga SAMSUNG HT-C5200 czy to będzie działać poprawnie????

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). Link usunąłem.

0
  • #8 22 Cze 2012 23:48
    Pablo1964
    Moderator

Wątpię. Zintegrowane zestawy mają swoje dedykowane głośniki. Podłączanie głośników z jednego zestawu do innego w najlepszym razie kończy się pogorszeniem brzmienia. Nie zastanawia Cię, dlaczego zestaw z odtwarzaczem blu-ray jest taki tani bez głośników? Czasami w przypadku zestawów jednego producenta taki manewr może się udać ale ten zestaw pracuje w systemie 2.1 czyli bez głośników tylnych.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo