Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323f 1,5 99r. błąd P1608

papug77 21 Cze 2012 11:18 1709 4
  • #1 21 Cze 2012 11:18
    papug77
    Poziom 2  

Trafiła do mnie mazda 323f 1,5 99r ,miała uszkodzony czujnik połżenia wałków rozrządu.Wymienione i auto bez problemu jeździło miesiąc.
    Teraz po diagnostyce wywala błąd P1608 -sterownik -wadliwa elektronika .
    Auto po nagrzaniu gaśnie i daje się uruchomić dopiero po paru minutach. Sprawdziłem czujniki położenia wału i wałka rozrządu ,oraz instalacje od nich do PCMa - wszystko jest OK .
    Moje pytanie - Czy może ktoś z was miał już podobny przypadek ? Czy usterki doszukiwać się gdzieś w instalacji ,czy to padł sterownik - taka jak podpowiada kod błędu?
    Ja nie jestem jeszcze zbyt biegły w elektronice - więc proszę o jakąś podpowiedź.

a i jeszcze jedno - auto ma inst LPG - czy może to ona robić zamieszanie w pracy sterownika?

• #2 22 Cze 2012 11:09
    Krzzysiek1981
    Poziom 13  

Moim zdaniem sterownik do naprawy lub wymiany. Sprawdź czy cos sie nie dzieje z sterownikim.

• #3 23 Cze 2012 20:38
    andrend
    Poziom 26  

A czy przypadkiem nie uszkodziłeś sterownika swoimi pomiarami?

Moderowany przez Pawel wawa:

Czytałeś dokładnie? Powstrzymasz się w końcu od pisania dla samego pisania? Autor napisał, że miesiąc auto działało! Tym razem tylko upomnienie, następny taki wpis i wylatujesz z forum.

• #4 23 Cze 2012 20:54
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Jeśli nie masz wprawy i wiedzy ciężko będzie Ci zdiagnozować uszkodzenie. Trzeba mieć oscyloskop i popatrzeć na zasilania czujników, dodatkowo zmierzyć linię 5V. Jak będą spadki napięć na zasilaniu, wywali taki właśnie błąd. Te sterowniki EGI mają tendencję do uszkadzania. Zajechać do kogoś kumatego w elektronice samochodowej i naprawi.

• #5 28 Cze 2012 18:58
    papug77
    Poziom 2  

Problem -chyba rozwiązany - przetarta izolacja przewodów od czujnika położenia wału , w wiązce za silnikiem. Prawdopodobnie to powodowało te błędy ,ponieważ po usunięciu przetarć ,problem nie powraca .
    Mam nadzieję że to było przyczyną.
    Dzięki za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME