Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Co wybrać?]Nokia E6 czy Motorola Pro+/Pro?

szefxxx 21 Cze 2012 13:00 2765 13
  • #1 21 Cze 2012 13:00
    szefxxx
    Poziom 20  

Cześć,

mam pewien problem z wyborem telefonu służbowego.Potrzebowałbym telefonu o mocnej baterii(min 5 dni przy 20min połączeń dziennie i paru sms),dobrze zespolonej konstrukcji - np.elementy metalowe oraz klawiaturze qwerty.Także fajnie jak by telefon miał WiFi i GPS.Dotykowe jako same w sobie mnie nie interesują bo tak naprawdę nigdy nie wiem jaki klawisz wcisnąłem;)Do tej pory używałem e52 a od nie dawna HTC ChaCha,jednakże bateria w HTC to jest nie porozumienie (nawet jeśli telefon ma wszystko skręcone na min i powyłączane i był rootowany).
    Oczekiwałbym też jakiejś przeglądarki dokumentów -pdf,doc,xls.
    No i żeby waga nie przekraczała 140gram;).Nie robi mi różnicy czy będzie to Symbian czy Android.Telefon używam do dzwonienia do 20min dziennie i parę sms,sporadycznie mail i przegląd załączników,albo Skype.
    Zastanawiam się nad Nokią E6 lub nad Motorolą Pro lub Motorolą Pro Plus.W Nokii jest sprawdzona bateria jaką znam z E52.Natomiast w Motorolach może być bateria BP7X o pojemności 1820mAh.Co sądzicie o tych telefonach?Który byście polecali?
    Prosiłbym o pomoc bo ni wiem na który się zdecydować;)

Pozdrawiam serdecznie,

Szefxxx

• #2 27 Cze 2012 23:47
    prod_one
    Poziom 9  

Bierz Motorole pro+ ponieważ i ja przesiadłem się z HTC ChaCha z powodu jej słabej baterii i jestem bardzo zadowolony z nowego produktu z pod szyldu Moto.
    Na początku miałem mieszane uczucia dlatego że ChaCha to chyba jak dotąd najsolidniejszy telefon jaki miałem i przesiadka na plastik jest trochę szokiem ale no coś za coś ;)
    In PLUS
    > Gorilla Glass
    > Android 2.3.6
    > Dobra jakość wyświetlacza
    > Płynność działania
    > Bateria (4 dni przy umiarkowanym działaniu co jest mega dobrym wynikiem)
    > Klawiatura ala Blackberry 9700
    > Soft od Moto (np. zebrane skróty z sms/mms/e-mail/gmail)

In MINUS

> Trochę zbyt plastikowa obudowa
    > Wersja QWERTZ z 1GB którą zakupiłem niestety zamiast QWERTY i 4GB pamięci wbudowanej
    > Nawigacja łapie dopiero na zewnątrz budynków

Jak masz jakieś pytanie to pisz na pm :)

Pozdrawiam,

• #3 28 Cze 2012 09:43
    szefxxx
    Poziom 20  

Cześć:)

Dziękuję Tobie za odpowiedź:)Mam pytanko dwa:
    - jak bardzo "plastikowa" jest ta plastikowość względem Chacha??
    -czy jest możliwość update do Androida 4.0?
    -Jak się ma kwestia z rootowaniem??
    -Czy obudowa mocno się wrysuje/wyciera/skrzypi?
    Z racji tego że na ten telefon występuje pod dwoma nazwami (XRT i Pro plus)mam pytanie czy rozmawiamy dokładnie o tym telefonie???
    Moto
    Byłbym wdzięczny za odpowiedź:)

• #4 28 Cze 2012 10:59
    LysyOsw
    Poziom 26  

Ja wybrałbym Nokię. Bateria na pewno miło zaskoczy a telefon ma wszystko czego potrzebujesz. Ale każdy lubi co innego :)

• #5 28 Cze 2012 11:22
    szefxxx
    Poziom 20  

Dzięki za odpowiedź:)Bawiłem się Nokią E6 i wyglądała naprawdę solidnie.Bateria jest ta sama co w E52 czyli powinno działać w miarę sensownie,jednakże na pewno nie tyle co deklaruje producent:P Naprawdę ciężki orzech do zgryzienia:)
    A tak na marginesie - jak wygląda dostępność aplikacji na nowego Symbiana??Pojawił się jakiś sklep do appsów czy coś w tym stylu??

• #6 28 Cze 2012 11:58
    michalm1
    Poziom 12  

To nie android ;) Ovi store istnieje.

• #7 28 Cze 2012 12:16
    LysyOsw
    Poziom 26  

Bateria na pewno bedzie wytrzymywac dlugo ;) ponad przecietnie :)

Aplikacje sa dostepne i jest ich bardzo duzo.

• #8 28 Cze 2012 23:52
    szefxxx
    Poziom 20  

No dobra:)Wiem,że jest Ovi store,ale chciałem wiedzieć czy po prostu coś poszło do przodu z ilością appsów bo jak miałem E52 to wyglądała ilość appsów dość mizernie:).
    Czy E6 wspiera wpa2 enterprise??Klapka baterii w E6 jest metalowa czy plastikowa??

• #9 29 Cze 2012 00:08
    LysyOsw
    Poziom 26  

Chyba plastikowa, ale dobrej jakości.
    No wygląda dość marnie, lepiej w sieci poszukać czegoś. Takie moje zdanie.

• #10 29 Cze 2012 09:17
    prod_one
    Poziom 9  

Cytat:
    Dziękuję Tobie za odpowiedź:)Mam pytanko dwa:
    - jak bardzo "plastikowa" jest ta plastikowość względem Chacha??
    -czy jest możliwość update do Androida 4.0?
    -Jak się ma kwestia z rootowaniem??
    -Czy obudowa mocno się wrysuje/wyciera/skrzypi?
    Z racji tego że na ten telefon występuje pod dwoma nazwami (XRT i Pro plus)mam pytanie czy rozmawiamy dokładnie o tym telefonie???
    Moto

Odnośnie twoich pytań to:

1. Kompletnie nie mam zastrzeżeń odnośnie spasowania i wykonania obudowy. Na pewno nie lata ci żadna klapka bo otwieranie jej jest na zatrzaski.
    To właśnie do niej mam mieszane uczucia bo wykonana jest z dziwnego w dotyku pofalowanego plastiku ale jest to kwestia przyzwyczajenia. O żadnych podatnościach na zarysowania na obudowie nie ma mowy a tym bardziej na ekranie gdzie masz Gorilla Glass.

2. Motorola zrobiła update RAZR w Europie do Androida Ice Cream Sanwitch 4.0 więc powinna się wziąć za Pro+ ale kiedy to nie wiem. Info pod tym linkiem Link

3. Z rootowaniem się nie bawiłem ale pewnie jakaś solucja jest na xda-developers

4. Patrz punkt 1 :) 0 zastrzeżeń.

5. Tak mówimy o tym samym modelu tylko ja mam wersję z QWERTZ i 1GB a nie QWERTY i 4GB ramu. Mój telefon pochodzi z niemieckiej dystrybucji dlatego kupiłem go w dobrej cenie. Jeszcze na początku roku kosztował ok 1600 pln i trochę cena była zaporowa.

I na podsumowanie dodam że zdecydowałem się na Moto Pro+ ze względu na to że jest to telefon który (jak dla mnie) łączy najważniejsze cechy HTC (android) , Blackberry (klawiatura) i dotykowy ekran (Nokia e6)
    No i dostajecie coś czego za bardzo nie ma w Polsce i wyróżniacie się z tłumu ;-)

• #11 30 Cze 2012 12:28
    osstis
    Poziom 1  

Witam. Jestem nowy na tym forum ale dlugo i duzo Androidow mialem.
    Z qwerty to posiadalem HTC G1, Mytouch 3g Slide, Samsung Galaxy Pro, Motorola Milestone, HTC Chacha, Orange Barcelona (Huawei Boulder U8350). Sam nie potrafie wybrac najlepszego z nich, ale jezeli chodzi o sam styl obudowy to dla mnie zdecydowanie praktyczniejsze sa ala BlackBerry (lepsze niz "slider" imho), dlatego sam poszukuje tanio Motoroli Pro+ (najwiekszy mozliwy wyswietlacz w tej formie, qwerty i znakomita bateria jak na Androida) jak tylko go dopadne rzuce mala recke w ten temat bo wiem ze to rzadkie urzadzenie, nawet w Zachodniej Europie.

• #12 11 Lip 2012 23:03
    szefxxx
    Poziom 20  

Na jednym z polskich sklepów internetowych oraz na aukcjach internetowych widziałem Moto Pro+ za 1199zł.Troszkę dużo..Szkoda,że nie można nigdzie obejrzeć fizycznie tej Motorolki jak jest wykonana.

Kupiłem jednak Nokię:)Nie żałuję:)Dzięki za pomoc:)

• #13 31 Lip 2012 16:00
    prod_one
    Poziom 9  

A ja dzisiaj na Alledrogo znalazłem nowe z klawiaturą QWERTY za 829 PLN z dostawą. Szkoda że trochę nie poczekałem bo przepłaciłem sporo...

No nic, niech inni się cieszą :)

A odnośnie wykonania MOTO to oceniam ją na mocne 4+

Pozdrawiam

• #14 31 Lip 2012 20:28
    szefxxx
    Poziom 20  

Dzięki za odpowiedź:)Pewnie i bym wziął Motkę,ale nigdzie nie można było jej fizycznie wziąć do ręki i obejrzeć.Przynajmniej w Trójmieście nie znalazłem takiego miejsca.No nic.Nokia się póki co dobrze sprawuje;)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo