Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Identyfikacja rozmówcy - pytanie do speców od Panasonic KX-TDA200

GrzesGrz71 21 Jun 2012 14:02 8399 3
    GrzesGrz71
    Level 18  
    Witajcie

Dręczy mnie taki dziwny problem.
    Działa sobie ładnie centralka TDA-200 z ISDN-em 20 kanałowym (PRI30 firmware 1.010) i 4-ma NT-kami na karcie z portami analogowymi (LCOT8).
    Wersja firmware MPR(CE) 3.2006.
    Na telefonach wewnętrznych od dość długiego czasu (ok 1.5 roku) jest problem z identyfikacją numeru dzwoniącego :
    - dzwoniąc z niezastrzeżnej komórki - identyfikacja zawsze OK
    - dzwoniąc z numerów stacjonarnych w lokalnej centrali miejskiej - identyfikacja zawsze OK
    - dzwoniąc z numerów stacjonarnych poza lokalną centralą miejską - czasami OK (około 50/50)
    - dzwoniąc ze stacjonarnego telefonu za granicą (Niemcy) - czasami OK (około 50/50)

Raczej nie jest to wina kart CSLC16 (jedna ma fw.1.001 druga 2.000) bo identyfikacja przy połączeniach wewnętrznych działa zawsze a ten sam problem dotyczy aparatu systemowego używanego w sekretariacie.
    Telefon wewnętrzny w przypadku niepowodzenia identyfikacji pokazuje "Zastrzeżony" a aparat systemowy pokazuje nr lini miejskiej na który ktoś próbuje się dodzwonić.

Czy można się jakoś upewnić, że moja centralka jest OK i jest prawidłowo ustawiona? Może przydałby się jej jakiś upgrade ?
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

pozdrawiam
    instalatorPBS
    Level 28  
    Temat dotyczy połączeń przychodzących z PRA? NT-ki są podłączone poprzez porty analogowe? Masz na karcie LCOT kartę CLIPa? Kto jest operatorem łącza?
    RP
    GrzesGrz71
    Level 18  
    NT połączone są portami analogowymi z LCOT8 ale myślę, że ich kwestię możemy całkowicie pominąć. Głównym łączem jest PRA i na nim obserwuję takie dziwactwa. Operatorem łącza jest TP/Orange.
    instalatorPBS
    Level 28  
    Na początek podłączyłbym pod centralę komputer i zobaczył co w logach ISDN przychodzi od operatora. Jak się okaże, że w setupie masz clipa a na wewnętrznym go nie widać to stawiałbym na procesor.
    Jaki w centrali jest zasilacz? M czy L?
    RP