Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Travelmate 2490 Brak podświetlenia matrycy.

21 Cze 2012 14:03 1854 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    Wiem, że były już podobne tematy, ale żaden nie rozwiązał mojego problemu. Mianowicie Posiadam Acera TravelMate 2490. Posiada on na pewno sprawną matrycę i świetlówkę, wiem to bo w innym laptopie matryca normalnie działa.

Skoro matryca i świetlówki są sprawne to pomyślałem, że inwerter jest uszkodzony. Bez dłuższego zastanowienia kupiłem nowy i niestety problem nie zniknął, napisałem do sprzedającego, że albo inwerter jest uszkodzony, albo nie pasuje on do tego laptopa.

Firma sprzedająca bez wahania przysłała mi drugi taki sam inwerter odbierając ten stary, który nie działał.

Byłem przekonany, że tym razem problem zniknie, ale niestety podświetlenia jak nie było tak nadal nie ma.

Teraz moje pytanie brzmi, co jeszcze odpowiada za podświetlenie? Co może być uszkodzone? Czy dam radę sam to naprawić czy muszę go oddać do serwisu?

Dodam jeszcze, że taśma matrycy również jest nowa i pod światło widać wszystko na matrycy.
  • Spec od komputerów
    Podaj napięcia ze złącza inwertera.
    Uszkodzenie może być na płycie.
  • Poziom 9  
    Niestety nie jestem aż tak zaznajomiony z elektroniką abym wiedział jak to zrobić, nawet nie mam czym. Jeżeli to coś na płycie głównej to jaki będzie szacowany koszt naprawy?
  • Spec od komputerów
    Bez wykonania szczegółowych pomiarów na da się dokonać wyceny naprawy.
  • Poziom 9  
    Czyli nikt nie będzie w stanie mi pomóc bez potrzeby wykonywania pomiarów?
  • Poziom 1  
    Mam Acera 2490 (dokladnie to 2493 WLMi bodajze) , rowniez mialem przypadki gasniecia podswietlenia (mrugania lub calkowitego wygasniecia). Nie jestem ekspertem :) ale moge tylko napisac ze w moim przypadku wystarczylo poruszac nieco zasilanie swietlowek ktore znajduje sie po prawej stronie konwertera (dwa przewody , u mnie bialy i rozowy). Czyli podswietlenie to nie ta wiazka z masa drobnych przewodow , tylko te dwa grubsze z drugiej strony. Sprawdz sobie czy daja jakies napiecie, jesli tak to pewnie odlutowal sie ktorys w srodku (z tylu matrycy). Tak sie przypadkowo sklada ze mam ta matryce na zbyciu :) jak cos.
  • Poziom 9  
    Sęk w tym, że matryca na pewno jest sprawna bo w innym laptopie działa bez zarzutu.