Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Układ zarządzania i monitorowania zasilania z pamięcią EEPROM

ghost666 21 Jun 2012 16:33 1149 0
 • Układ zarządzania i monitorowania zasilania z pamięcią EEPROMNowy układ przeznaczony do zarządzania sekcją zasilania firmy Linear Technology to poczwórny nadzorca, sekwencer i kontroler zasilania. Funkcje nadzorcze sprowadzają się do monitorowania czy prąd, napięcie i temperatura znajdują się w wyznaczonych limitach. Monitorowane jest wyjście z zasilacza a także napięcie wejściowe. Programowalna reakcja na awarię pozwala na skonfigurowanie w jaki sposób ma odbyć się odłączenie zasilacza i czy układ ma go zresetować po ustąpieniu awarii. Magistrala szeregowa (I²C) pozwala na monitorowanie do czterech napięć, czterech prądów wyjściowych z zasilaczy, temperatury w czterech punktach oraz wewnętrznej temperatury układu nadzorczego i napięcia wejściowego.  Sekwencjonowanie zasilania i precyzyjna regulacja napięć zasilających (z pomiarem przy obciażeniu) mogą być sterowane z magistrali PMBus. Programowalny watchdog pozwala na kontrolę działania mikroprocesora i jego reset. Interfejs 1-wire pozwala na synchronizację układów zasilania w większej sieci.

  Dodatkowo kontroler ten może zapisywać wybrane parametry w pamięci EEPROM, co pozwala na sprawdzenie przyczyn awarii w późniejszym czasie.

  Sterownik ten jest produkowany w obudowie QFN, producent wycenił go na $8,85/szt przy zakupie 1000 sztuk.
  Źródła:
  http://www.linear.com/product/LTC2974

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11036 posts with rating 9363, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.