Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ zarządzania i monitorowania zasilania z pamięcią EEPROM

ghost666 21 Cze 2012 16:33 957 0
 • Układ zarządzania i monitorowania zasilania z pamięcią EEPROMNowy układ przeznaczony do zarządzania sekcją zasilania firmy Linear Technology to poczwórny nadzorca, sekwencer i kontroler zasilania. Funkcje nadzorcze sprowadzają się do monitorowania czy prąd, napięcie i temperatura znajdują się w wyznaczonych limitach. Monitorowane jest wyjście z zasilacza a także napięcie wejściowe. Programowalna reakcja na awarię pozwala na skonfigurowanie w jaki sposób ma odbyć się odłączenie zasilacza i czy układ ma go zresetować po ustąpieniu awarii. Magistrala szeregowa (I²C) pozwala na monitorowanie do czterech napięć, czterech prądów wyjściowych z zasilaczy, temperatury w czterech punktach oraz wewnętrznej temperatury układu nadzorczego i napięcia wejściowego.

  Sekwencjonowanie zasilania i precyzyjna regulacja napięć zasilających (z pomiarem przy obciażeniu) mogą być sterowane z magistrali PMBus. Programowalny watchdog pozwala na kontrolę działania mikroprocesora i jego reset. Interfejs 1-wire pozwala na synchronizację układów zasilania w większej sieci.

  Dodatkowo kontroler ten może zapisywać wybrane parametry w pamięci EEPROM, co pozwala na sprawdzenie przyczyn awarii w późniejszym czasie.

  Sterownik ten jest produkowany w obudowie QFN, producent wycenił go na $8,85/szt przy zakupie 1000 sztuk.
  Źródła:
  http://www.linear.com/product/LTC2974

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9208 postów o ocenie 6753, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.