Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[excel] [vba] tworzenie raportu z innego arkusza

alvarofun 21 Cze 2012 18:23 2806 6
  • #1 21 Cze 2012 18:23
    alvarofun
    Poziom 17  

Witam, w załączniku mam plik excela,

Posiadam w pracy pewien program, który generuje mi tabele taką jak w Arkuszu "dane", zawsze od wiersza 18 zaczynają się ciągi w wierszu z których niektóre dane chciałbym przekopiować do arkusza "Raport".

W sumie to puki co jest prosto, problem w tym że chciał bym żeby automatycznie ile jest zapisanych wierszy w arkuszu "Dane" począwszy od wiersza 18, było tyle wierszy w arkuszu "Raport".

Codziennie wartości w arkuszu dane ulegają zmianą, w raporcie, muszą być aktualne

Tu podejrzewam że trzeba będzie zastosować vbasic i dlatego takie mam schody z tym, pomóżcie.

0 6
  • #2 21 Cze 2012 18:25
    alvarofun
    Poziom 17  

Aha i zapomniał bym, do końca strony w arkuszu "Raport" muszą być te linijki, gdybym chciał ręcznie dopisać na wydrukowanym jakieś ważne informacje.

0
  • #3 21 Cze 2012 20:26
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

alvarofun napisał:
    W sumie to puki co jest prosto, problem w tym że chciał bym żeby automatycznie ile jest zapisanych wierszy w arkuszu "Dane" począwszy od wiersza 18, było tyle wierszy w arkuszu "Raport".
    To jakiś szyfr? Możesz rozkodować? Jakoś nie mogę złapać o co chodzi...

0
  • #4 21 Cze 2012 22:11
    alvarofun
    Poziom 17  

Na przykład dzisiaj mam wiersze:
    CBR2 ...
    FS1 ...
    WLD2 ...
    WLD1 ...

i chciał bym żeby te wiersze były w "raporcie" odpowiednia wysokość wiersza i dane, które są pobrane z odpowiednich komórek arkusza "dane" czyli:
    CBR2 czas rozpoczęcia awarii i czas zakończenia,
    następna linijka czyli FS1 czas rozpoczęcia i czas zakończenia
    następna linijka ...
    następna linijka ...

W arkuszu "raport" każda maszyna musi mieć swój wiersz, w którym będzie nazwa maszyny pobrana z arkusza "dane" czas rozpoczęcia awarii i czas zakończenia.

0
  • #5 23 Cze 2012 08:16
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Wklej do modułu i wypróbuj takie makro (zrobiłem kopiowanie, bo prościej ale możesz sobie zmienić na wstawianie):

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Pozostaje tylko czyszczenie arkusza "Raport". Zrealizujesz je wklejając sformatowane wiersze z dołu (możesz dorobić/nagrać sobie makro). Np dla czterech wypełnionych: Zaznaczasz 3 (Np 9-11), klikasz w A4, wklejasz Ctrl+v i usuwasz dane z wiersza 3. Chodzi o to, żeby przed uruchomieniem makra mieć wygląd jak na rysunku,

[excel] [vba] tworzenie raportu z innego arkusza

a usuwając "zgubisz" w końcu te sformatowane (z obramowaniem).

Pomijam kwestię rozmieszczenia na stronie, tu poradzisz sobie sam ;)

0
  • #6 24 Cze 2012 08:43
    alvarofun
    Poziom 17  

problem w tym że akurat w przykładzie są 4 maszyny każda w swoim wierszu,
    a codziennie jest inna ilość maszyn które miały awarie i są w arkuszu dane, jutro np będzie tam 10 różnych maszyn, twoja aplikacja działa tylko dla 4 maszyn :(

0
  • #7 24 Cze 2012 11:11
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

adamas_nt napisał:
    wypróbuj takie makro
    alvarofun napisał:
    jutro np będzie tam 10 różnych maszyn, twoja aplikacja działa tylko dla 4 maszyn

Cóż, wypróbuj jutro...

0