Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linux i Windows XP w jednym notebooku

aldonaimaciek 21 Cze 2012 20:01 1587 5
  • #1 21 Cze 2012 20:01
    aldonaimaciek
    Poziom 9  

Witam Mam na swoim laptopie zainstalowanego linuxa próbowałem wgrac windowsa i nie widzi dysku na który mozna go wgrac, sciagnołem gparted ale pokazuje sie komunikat
    Wystąpił błąd podczas wczytywania archiwum
    [/home/maciek/gparted-live-0.12.1-5/live/vmlinuz]
    End-of-central-directory signature not found. Either this file is not
    a zipfile, or it constitutes one disk of a multi-part archive. In the
    latter case the central directory and zipfile comment will be found on
    the last disk(s) of this archive.
    zipinfo: cannot find zipfile directory in one of /home/maciek/gparted-live-0.12.1-5/live/vmlinuz or
    /home/maciek/gparted-live-0.12.1-5/live/vmlinuz.zip, and cannot find /home/maciek/gparted-live-0.12.1-5/live/vmlinuz.ZIP, period.
    To samo wyswietla sie gdy próbowałem wgrac GG lub inny program
    O co tu chodzi

0 5
  • #4 22 Cze 2012 06:49
    aldonaimaciek
    Poziom 9  

suse linux gnome 2.28.2 prawde mówiac to nie wiem jak wgrac przez terminal. Kadu wgrywałem i ten sam komunikat " Wystąpił błąd podczas wczytywania archiwum" wieczorem spróbuje wgrac pmagic. moze to sie uda. Pozdrawiam

0
  • #5 22 Cze 2012 20:41
    miszczo997
    Poziom 27  

W terminalu musisz się zalogować na roota(administratora) i wstukać sudo apt-get install {nazwa_aplikacji}, np dla kadu będzie apt-get install kadu. Tylko pewnie będziesz musiał zaktualizować plik sources list, a to odsyłam do googla.

0
  • #6 22 Cze 2012 21:01
    linuks
    Spec od komputerów

miszczo997 napisał:
    W terminalu musisz się zalogować na roota(administratora) i wstukać sudo apt-get install {nazwa_aplikacji}, np dla kadu będzie apt-get install kadu. Tylko pewnie będziesz musiał zaktualizować plik sources list, a to odsyłam do googla.

Dobrze napisałeś. Dotyczy to dystrybucji debian, ubuntu i pochodnych. W suse to innaczej wygląda. Odsyłam do google :)
    Pozdrawiam
    W suse najwygodniej przez yast instalować programy.
    Linux i Windows XP w jednym notebooku
    http://linuxiarze.pl/pakiety_opensuse1/

0