Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia e52 - nie działają klawisze numeryczne

22 Cze 2012 08:22 5352 19
  • Poziom 17  
    Witam, mam nokię e52 do wczoraj nie działały klawisze 3 i 9 , po przeszukaniu forum znalazłem tematy aby wymienić filtry z2400 i z2401 , przyjżałem sięmoim filtrom na płycie zauważyłem, że z2400 jest delikatnie ukruszony wylutowałem go i przelutowałem z jakiegośzłoma ten filtr (bez kulek) teraz nie działają żadne przyciski.

Pytanie do Was, bo w każdym poście jaki znalazłem jest napisane aby wymienićoba filtry czy je wymienia sięparami są jakośze sobą parowane itp? czy można wymienić jeden jeśli jest siępewnym że to własnie tego jednego jest wina?
    Kolejne pytanie czy istnieje jakaś solucja na te filtry czy zostaje mi tylko wlutowanie nowych?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 37  
    Troche od tylca zaczales naprawe, pierw sie wymienia plytke klawiatury, no ale skoro emi byl ukruszony to ok. Te filtry nie sa parowane, po prostu zle wlutowales. Wystarczy zerknac na schemat.
  • Poziom 17  
    domyślam się, że źle wlutowałem bo to robiłem bez kulek i na dodatek nie mam pewności czy ten filtr, który wlutowałem jest sprawny. Zamówiłem już nowe filterki więc wlutuję i mam nadzieje ze będzie OK. Bo mam rozumieć, że żadnej solucji na to nie ma? Bynajmniej ja nie znalazłem.

Popraw błędy dbaj o styl, Artech
  • Poziom 40  
    Naprawę należało zacząć od podstawienia modułu klawiatury.
    Jak by nie zadziałało to wtedy dopiero należy brać się za filtry.
    W tym modelu moduł klawiatury bardzo często się uszkadza dając takie objawy.
  • Poziom 17  
    moduł klawiatury też został podmieniony- jak najbardziej, od tego zacząłem. Co prawda też nie wiedziałem czy jest w 100% sprawny, jednak dziwne by było gdybym miał obydwie klawiatury popsute w ten sam sposób.
  • Poziom 38  
    Przy montażu nowego filtru pewnie zwarłeś kulki pod spodem i dlatego teraz nic nie działa. Jeśli masz na tyle cierpliwości to możesz zrobić crossy zamiast filtra ale skoro słabo idzie Ci wlutowanie bga to też czarno widzę Twoje Crossy zamiast filtru.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Kamil1755 napisał:
    Najlepiej zmienić płytę główną odpowiadająca za tą klawiaturę ,mogą być upalone filtry.

Chyba nie do końca orientujesz się co piszesz...
    Filtry są na płycie głównej, a płyta główna to cały telefon właściwie więc nie wiem do czego zmierzasz z taką poradą.
  • Poziom 38  
    Płyta klawiatury była wymieniana, co jest napisane powyżej. A jeśli polecasz komuś wymianę płyty głównej tylko dlatego, że jest uszkodzony filtr klawiatury no to ja nie wiem co to za rodzaj naprawy.
  • Poziom 38  
    Filtr kosztuje w hurcie 2-3zł, jak się ma umiejętności to naprawa wydaje się być super opłacalna i też niespecjalnie trudna.
  • Poziom 17  
    lutowanie bga idzie mi całkiem nieźle, tutaj problemem jest to, że filtr który lutowałem nie miał kulek bo był wylutowany z jakiegoś złoma który wcześniej był chyba zalany, dlatego po pierwsze nie mam pewnosci czy filtr byl dobry po drugie czy to ze filtr byl bez kulek nie jest powodem tej awarii.
  • Poziom 38  
    Czasem lutuję filtry bez kulek i jeśli nic nie zwarłeś to nie może być problemu. Ale najwidoczniej coś zwarłeś. Możesz to łatwo sprawdzić. Podepnij płytkę klawiatury, zerwij folijkę z blaszanymi membranami i weź multimetr, ustaw na pomiar przejścia. Jedną końcówka miernika do masy telefonu a drugą po kolei do każdego wyprowadzenia poszczególnych klawiszy. Tam gdzie miernik wskaże zwarcie tam Twój problem, po tym możesz ze schematu odczytać z którym filtrem jest problem a nawet na której jego kulce.
  • Poziom 38  
    Kamil1755 napisał:
    No kogo stać lub ma płyty główne to opłaca się

Płyta główna kosztuje około 100 razy więcej niż filtry. To tak jakbyś chciał wymienić w samochodzie cały silnik tylko dlatego, że cewka zapłonowa się spaliła :) Wymiana płyty to praktycznie wymiana telefonu - inny numer seryjny, na pudełku będzie inny niż w telefonie, można łatwo złamać wyświetlacz przy demontażu. Zresztą samą płytę dość ciężko jest kupić.

Kamil1755 napisał:
    .Filtry można wygrzać na płycie głównej i może to cos da . :D

Niby jak chcesz wygrzaniem naprawić pokruszony filtr? Widać, że jeszcze musisz duuużo się nauczyć jeżeli planujesz kiedyś się zająć serwisem telefonów ;)
  • Poziom 38  
    Że ukruszony pisze Ci autor tematu, czytałeś w ogóle o co chodzi w tym temacie czy tak średnio?
  • Poziom 38  
    Mam w koszu w serwisie kilkaset ukruszonych filterków więc jeśli umiesz je naprawić to chętnie skorzystam z takich usług.